Aikuistenyleisurheilukoulu

Miksi Kokkolan alueella mikään seura ei järjestä aikuisille yleisurheilukoulua? Muualla Suomessa usealla paikkakunnalla tällaisia järjestetään. Koulu toimisi esim. hyvänä kunnon kohottajana ja saisi monipuolista harjoittelua liikkumiseen.
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis mitä vittua kyllä kai aikuiset nyt liikkua osaa mutta kyse on vain siitä että miten läskiperseeseen saadaan motivoitua vauhtia kuntoili nyt missä kuntoili vaikka kotinsa vankina lukkojen takana niin vaikka tuolia käyttää steppilautana ja vesiämpäreillä tekee kulmasoutua ja hauista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Magadira kirjoitti:

Miksi Kokkolan alueella mikään seura ei järjestä aikuisille yleisurheilukoulua? Muualla Suomessa usealla paikkakunnalla tällaisia järjestetään. Koulu toimisi esim. hyvänä kunnon kohottajana ja saisi monipuolista harjoittelua liikkumiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu