Lounaskahvila Sara, Savonranta

Joo, tuolla paikassa ei tosissaakaan saa hyvää asiakaspalvelua. Työntekijät pelaavat vain aina pelikoneella. Ruokakin muka tuoretta ja tänään tehty, miks sitten lämmittelevät mikrossa ruokia? Ja koko ajan työntekijät menevät aina pelikoneelle kun ovat käyneet palvelemassa asiakkaan. Naamaa nyrpistellää. En suosittele menemään.
196204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kukapa tuonne peräkyllään muutenkkaa eksys?

Äänestä

Olen vieraillut turistina Savonrannalla. Jos tämä kahvila on se huoltoaseman yhdeydessä oleva niin on jo kulahtaneen tuntuinen. Satamassa on asiallisen hyvä ravintola ja hyvällä paikalla. En muiosta nimeä, nimikin on vaihtunut parivuotta sitten. Se kirkonkylän seutu on hienoa aluetta, kannattaa kesällä poiketa. Se on niin pieni paikkakunta ettei siellä voi olla mitään kallista ja hienoa ravintilaa, kuppilaa.

Äänestä
  • Ei ole minkään huoltoaseman yhteydessä.

    Äänestä

Hyvä palvelu ja hyvää ruokaa.
Turha marmattaa.

Äänestä
  • Mielestäni rauhallinen ja siisti paikka. Henkilökunta ystävällistä ja ruoka kuten kotiruokaa. Ei tällä asiakasmäärällä mitään gourmeeta voi odottaa.
    Yrittäkää pärjätä.
    Terveisin Kesäasukas.

    Äänestä

Palvelu on ystävällistä ainoastaan paikkakuntalaisille ja muuten tutuille.

Äänestä

Hyvä ravintola jos ei kiinnosta voi mennä pois

Äänestä

Tosi kohteliaita yrittäjiä. Kiva käydä siellä.

Äänestä

Minä ainakin sain hyvää palvelua takahuoneessa heti sulkemisajan jälkeen.
Ei voi valittaa.

Äänestä
  • Hei tumppi23 vieläkö tulee pesää takahuoneessa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei tumppi23 vieläkö tulee pesää takahuoneessa?

    Ei taida paljoa tulla ku ei vastaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei tumppi23 vieläkö tulee pesää takahuoneessa?

    Onks tumppi viel duunissa behmillä?

    Äänestä

Taitaa aloittaja sekoittaa Kahvila Saran tähän paikalliseen räkälään missä nyrpeä Venäläis harakka lämmittelee vanhoja ruokia mikrossa ja pelaa pelikonetta koko ajan. Siellä on nimenomaan aloittajan kuvaama palvelu ja pelikoneella istutaan oli asiakkaita tai ei.

Äänestä
  • kahvila sara tulisi nojanmaan liikekeskukseen 2021

    Äänestä

Hyvä,siisti,ruoka hyvää ja asiakaspalvelu pelaa myös samassa tilassa olevassa myymälässa.Omistaja pariskunnalla vankka kokemus myyntityöstä samoin asiakaspalvelusta.Ihme kommentti toi turisti1 arvostelu.Suosittu paikka.

Äänestä

Hyvä paikka pysähtyä pikkusuolaiselle tai makealle lämpimän tuoreen kaffeen kera.

Äänestä

Mielestäni hyvä paikka,siisti ja monipuolinen tarjonta.
Kotimaisella kielellä hoidettu asiointi mielyttää minua tässä paikassa ja myös ruoka oli tavalliseen makuuni hyvinkin sopivaa.
Kerran kävin s-kaupan viereisessä paikassa syömässä,jotain moskaa ja kuuntelemassa ilmeisesti paikallisen juopon vittuilua ja kerran rannassa olevassa(sinällään viihtyisässä)paikassa mikro-hampurilaisella,joka maksoi olvi limonaadilla ryyditettynä n.13€
Viimeksi mainituissa paikoissa oli hyvinkin slaavilainen meininki,ehkä liiaksikin makuuni ja jätänkin nämä paikat jatkossa kohderyhmälle,johon en selkeästikään kuulu.
Sarassa aion mökkireissuilla vierailla jatkossakin ja toivon sen säilyvän samanlaisena,kuin nyt on.

Äänestä

Sataman ravintola on tarkoitettu enemmän kansainvälisille asiakkaille.Henkilökunta on monen maalaista.Hinnat on turistipaikan mukaisia ja myös on muita palveluita saatavissa.Matkailu nähtävyys koko satama-alue.

Äänestä

Joo, Savonrannassa on tällä hetkellä kolme lounas/ravintola yritystä.
Sara on pienin, kotiruokaa lounaaksi ja kyläkauppa samassa.
Koskiravintola on Sale-kaupan vieressä ja myöskin runsas lounas tarjolla. Wiking ravintola on rannassa, hyviä salaatteja ja hampurilaisia mm.
Kaikissa olen lounastanut useasti monena kesänä kun olen kulkenut paikkakunnan läpi ja ruoka ja palvelu ovat mielestäni jokaisessa ihan normaalihyvää. Ei ole valittamista. Koskiravintola on myös baari, karaoke ja kaljapaikka. Wiking on veneilijöille varsinkin hyvä, mutta auki vain kesäaikaan. Sara on perusturvallinen lounas ja kahvipaikks ympäri vuoden. Suosittelen käymään jokaisessa näistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


turisti1 kirjoitti:

Joo, tuolla paikassa ei tosissaakaan saa hyvää asiakaspalvelua. Työntekijät pelaavat vain aina pelikoneella. Ruokakin muka tuoretta ja tänään tehty, miks sitten lämmittelevät mikrossa ruokia? Ja koko ajan työntekijät menevät aina pelikoneelle kun ovat käyneet palvelemassa asiakkaan. Naamaa nyrpistellää. En suosittele menemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu