Toinen marsu on ongelmallinen

Neuvokaa

Mitä teen?
Molemmat urokset ovat leikattuja.
Toinen on kiltti mutta toinen keskittyy vähän väliä toisen kiusaamiseen ja härnäämiseen ja tietenkin toinen siitä sitten huutaa ja pelkää.
Auttaako marsujen pesu?
Pitääkö erottaa joksikin aikaa eli jakaa nykyinen 120 x 60 häkki kahteen osaan?
Pari kertaa on verta tullut jo, mutta kyllä kiusaajakin on osansa saanut.
Marsut ei ilmeisesti viihdy yksinkään ja tilaa toiselle häkille ei ole.

2

76

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sedä

      Minkä ikäisiä? Kauan olleet teillä, entä yhdessä? Minkä kokoinen häkki? Ovatko marsut koko ajan vihaisia toisilleen, vai osoittavatko ne myös ystävyyttä toisilleen?

      Alistaminen ja pieni vällienselvittely on normaalia, liika ei. Isompi tila voi auttaa marsujen välejä. Esim pesämökkejä on hyvä olla kaksi ja ruokaa voi laittaa kahteen kuppiin niin niistä ei tarvitse kinastella.

      Kun marsut ovat jo yhdessä ja niillä on yhteinen tuoksu pesu saattaisi vain sekoittaa niitä lisää.

    • Nalo09

      Jos jossain vaiheessa päätät toisesta luopua ja kokeilla yhteiseloa tyttökaverin kanssa mielummin niin meidän laumassa on tilaa leikatulle pojalle. Kaksi nuorta neitiä jäljellä mun mummo 10v nukkui tänään pois.
      Itselläni oli aikanaan kaksi urosta ja monen mielipidettä kyselin riitojen suhteen. Mielipiteitä tuli aivan laidasta laitaan, mutta pääpiirteittäin sanottiin että kunhan veri ei lennä niin kaikki hyvin. Lopulta annoin nuoremman urokseni ystäväni laumaan, mielestäni on turha aiheuttaa stressiä toisille enempää kun on pakko. He eivät itse kuitenkaan asuinkumppaniaan saa valita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      153
      1383
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      124
      1111
    3. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      33
      872
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    5. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      792
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      762
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      143
      754
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      47
      696
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      632
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      63
      593
    Aihe