Suvi Pitkäsen mukaan suunnitelmat työskentelystä Yhdysvalloissa konkretisoituvat suurella todennäköisyydellä jo tämän vuoden puolella.
http://www.mtv.fi/viihde/ohjelmat/tuulitunneli/uutiset/artikkeli/suvi-pitkanen-suunnittelee-amerikan-valloitusta-suomi-on-liian-pieni/4901446
Tunnelissa tuulee, LOL
http://www.mtv.fi/viihde/ohjelmat/tuulitunneli/uutiset/artikkeli/suvi-pitkanen-suunnittelee-amerikan-valloitusta-suomi-on-liian-pieni/4901446
Tunnelissa tuulee, LOL
Vastaukset 40
Vanhimmat
Kovin on jutut kuin Tunkilla taannoin! Ota tuo Tukiainen mukaan......
Amerikka kirkuu Suvia luokseen. Siellä on huutava pula leikatuista silikonibimboista. Lisäksi Suvi osaa myös...
Joo just. Amerikassahan kaikki on niin helppoa, takuuvarma menestys ja rikastuminen. Amerikassa tusinassa on vaan sata Suvia. Kaikki tyrkkyjulkut jotka ei millään menesty, uhoaa että Amerikassa kaikki olis toisin. Jo Timo T A Mikkonenkin sen tiesi. Amerikassa Timppa olis ollut miljonääri. Jepa jee. Ei vaan tullut muuttaneeksi sinne ikinä.
pp-nico ja steroid-soffa sentään ovat Amerikassa voittajia.
Aina kannattaa yrittää . Hienoo .onnea
Kaksi yksinkertaista, Suvi ja Amanda. Kumpikaan ei ole kummoinen DJ. Ei yksinkertaisesti voi olla ilman kovaa harjoittelua ja intohimoa. Se ei riitä että poseeraa kuulokkeet päässä, välillä heiluttaa kättä ja soittaa valmiita soittolistoja läppäriltä.
Vai on Suomi liian pieni...vaikka on tämmöinen hetkessä valloitettava tuppukylä, niin siltikään Suvi ei ole onnistunut esim taloudenhoidossa..yli 30 000 euron ulosotot ja "franchising" yrittäjänä oleminen...ainut vaan että se on Suvin isä joka on bulvaanina. Suvilla ei luottotietojen menetyksen takia ole mahdollisuutta edes pitää nimissään osamaksu Volvoa, vaan sekin on Isän nimissä.
Pienen lapsen äiti... äiti joka lapsen ensimmäisenä elivuonna oli 200 päivää poissa kotoa. Joko näissä tositeevee jutuissa tai keikoillansa tai bilettämässä. Tälläkin hetkellä Martinan hengenpelstajissa, elikkä hylkäsi taas lapsensa 3 viikoksi.
Miestään petti enemmän kuin yhden ukkomiehen kanssa ja jäi siitä rysän päältä kiinni.
Että hyvin menee, I love my life ja muuta bullshittia..
Annan niin sata peukkua tälle testille, kiteytti niin kaiken mitä kyseisestä ihmisestä ajattelen. tsemppiä vaan tepolle!
Hyvin sanottu
Eipä tuomita Suvia.
Kuitenki pettämisten takana on hyvä ihminen.
Ei mikään pahin pahis.
Pahis kuitenkin, muttei pahin pahis.
On niitä kuulkaas pahempiakin ihmisiä.
Toki parantamisen varaa on Suvin tekemisis.
Erittäin kaunis ja hot nainen.
Mun mielestä yksi maailman kauneimpia ja hoteimpia naisia.
Lähtis ja muuttais vaan jonnekki hevon vittuun rapakon taakse :D pääsis senkin naamasta eroon kun joka toosa-ohjelmaan tyrkkii mukaan...tuo silikonibimbo kun vielä luulee olevansa kauniskin... kaikkee muuta :D tehny itsestään aivan naurettavan pellen ja törkeen näköisen kaikenlisäks :D ja pieni tyttö ..toivon niin että Teppo saa yksinhuoltajuuden ja tarjoaa lapselle tassapainoisen, turvallisen, välittävän ja rakkauden täytteisen lapsuuden <3 ! pikkuisen äidistä kun ei äidiks ole, sen on koko suomi nähnyt. ja tästä on nyt kenenkään turha vetää hernettä nekkuun...täähän on vain mun mielipide..liekkö muiden :D?
Martina ja Suvi ovat Amerikan kovin dj-pari.
Jos ei ole itsensä kanssa sinut, lahjakas erityisesti missään ja muutenkin ehkä suoritustaso, koulutus tai kokemus korkeimmillaankin keskitasoa, ei se menestys tule ulkomailla sen paremmin kuin kotimaassakaan. Lisäksi ne taidot näyttävät viittaavan aloille, joilla ei rikastu, ainakaan ellei ole huipulla (dj, muoti/malli, kauneusala), joten voihan sitä seikkailuun lähteä, mutta ei se mikään kultakaivos ole. Ja mitä tulee miljönäärijusseihin siellä, niin kilpailjoita riittää silläkin sarlla.
Amerikassa on kova kilpailu ja vaan huippujen huiput menestyy. Kun ei ole menestynyt edes pienissä piireissä Suomessa, niin miten ihmeessä se luulee menestyvänsä Amerikassa? Teinityttöjen huuhaata kolmekymppisillä. Sehän on noille bimboille seiskajulkuille tyypillistä.
Meneekö Suvikin töihin Amerikkaan samalla periaatteella kuin Tunkkikin? Turistiviisumilla antaan pari ilmaista näytettä.
Apinan näköiseksi leikelty, monialalahjaton vätys ja Suomi on liian pieni DD
Itseasiassa naama tuhottu mesolangoilla ja huulet rustottuneet täyteaineista, eli eivät palaudu entiselleen. Suvilla on lievempi versio Tuksun apinaturvasta. Lahjoja ei ole, mutta epärealismia omien kykyjen suhteen sitäkin enemmän. Ulkomaat kiinnostaa, koska siellä ei tarvitse huolehtia sitäkään vähää lapsestaan ja pääsee bilettämään
Mikähän Suvista tulee aikuisena?
Jokos se valmistui kansalaisopistosta lääkäriksi?
Eihän tuosta oo kovinkaan pitkä aika ku huuteli pitkin seiskaa että tää on hänen ja safinan vuosi nyt ku teposta eronnu..
Saas nähdä miten monta päivää Safina on taas äisin rakkain ihminen kun tulee Thaimaasta. Luulen että muutama päivä äiti-teatteria ja sit Amandan kanssa baanalle ja viinaa "vitamiineja"
Samaa mietlä. Tulee varmaan instaan muutama yhteis selfie safiran kanssa "loveofmylife" viitteellä ja "hyvä-äiti" titteli onkin sitten hoidettua ja ei muutakuin bailaamaan. Surullista tästä tekee se että kyseinen nainenhan on niin ihmisraunio ettei äitiys, ystävyys tai kenenkään parisuhde merkitse hänelle enää mitään. Häikäilemättömästi on valmis tuhoamaan muiden onnen saadakseen omalle itsetunnolleen pönkitystä. Toivin todellakin että lähtee sinne amerikkaan eikä tule takaisin kuin enintään arkussa.
On siis kuten Martina.
Suvi on kova puhumaan ja nostamaan itseään esille. Lahjoja ei ole.
Nehän voisivat lähteä Tunkin kanssa yhdessä. Tunkki valitti kun shoehun ei oo juontajaa eikä levyjensoittajaa. Tunkkihan tuntee vanhastaan Amerikassa kaikki tärkeät ihmiset ja on esiintynyt kaikissa huippumestoissa ympäri maailmaa joten menestys ja kuuluisuus on taattu. Mitä ne täällä Junttilassa enää vetelehtii?
Suvihan on entinen Tollukkatanssija, eli kokemusta yhteistyöstä heillä on jo.
Nyt niitä äiti-tytär kuvia sitten on :) Heh heh, kuule Suvi, ei se kuvien ottaminen äitiä tee. 3 viikkoa taas poissa kotoa ja nyt pari päivää leikit äitiä....
Nimenomaan kuvien ottaminen ei tee mitään äitiä. Yleensä äideillä on tarpeeksi töitä muutenkin, eikä sitä itseään ehdi laitella peilin edessä tai laitattaa muilla...
Suvi sai facessa raivarit kun serkkunsa totesi Safinan näyttävän kuvassa etääntyneeltä äidistään. (no niin todellakin näytti) Suvi totesi ettei odottaminen vielä äitiä tee (serkku raskaana) Aika hyvin Suvilta joka juuri oli hylännyt lapsensa jälleen 3 viikoksi.
Kiekonheittäjä Pertti Hynni on syönyt 100 nakkia ja perunat päälle! Perunoita oli Pertin kertoman mukaan alle kymmenen joten Pertti itse ei halua että perunoita lasketaan mukaan tuohon ennätykseen koska perunoita oli niin "vähän".
Lapsi siis unohtuu kokonaan.
Äipsy vähän lähtee käymään Jenkkilässä. Nähdään taas... joskus... heippa sitten muru.
Parempi vain Safinalle että lähtee pois kokonaan kuvioista, tuollainen "äiti". Ei tarvitse Safinan aina ikävöidä ja pettyä kun äiti taas hylkää. Suvin poistuminen lapsen elämästä on varmasti pienen tunteille helpotus.
Katsoin myös suvin juttuja kun oli palannut hengenpelastus huuhaasta...ei hitto vieköön...heti päivät menossa, salilla..tukkaoperaatiossa...eikö toi muija tajua että sillon pieni lapsi! vois hiljentää tuota menoa jo! mä luulen että suvi pienessä päässään ehkä katuu lapsen tekoa..kaverit kun ovat vapaita menemään ilman "äidin vastuuta", niin hänen pitää sit muiden mieliks antaa ajastaan murto-osa kuitenkin tuolle pienelle...todellakin parempi jos teppo sais yksinhuoltajuuden..se on vaan nähty ettei tuon hupakon elämään lapsi kuulu. lapsen parhaaksi se olisi jos suvi lopettais tuon foto-äitinä olemisen. ihan säälittää tuo pieni tyttö safi ;( Kait sossut jo puuttuu....ei noin vastuutonta ja huntaloa voi edes äidiks sanoa :D itseasiassa oon kyllä saanut monet paskaset naurut sen noista päivityksistä..naama ku ketun perse ja yrittää olla niiiin kaunis ja raikas...:D :D Ehkä se joskus, jos järki tulee päähän, niin tajuaa kuin naurettava onkaan :D :D
monet on menneet valloittamaan jenkkilää ainoina avuinaan silsutissit ja botoxi huulet. paljon onnea vaan valloitukselle. jäädään seuraamaan huikeaa uraa.
Taisi riipaista sielusta tosiaan suvia sen serkun kommentointi fb:ssa ;) olen kyllä samaa mieltä tämän serkkunsa kanssa! :) Hitto yks hermostuu tosiasioista :D kyl on suvilla kasvamisen paikka äitinä ja elämässä yleensä..nyt en tarkoita tissejä tai huulia.. onkuin pumpattava barbara jo ;D
johan tuo valloitti baarin lattian, vielä kun olisi hereillä pysynyt :D
Suvihan on vielä superäiti verrattuna kolleegaansa maisa torppaan, maisa on kuulemani mukaan nähnyt lapsensa syksyn jälkeen vain muutaman kerran. Silloinkaan ei ole ollut lapsen kanssa kaksin.
On niin pistänyt merkille sellanen, että ton Suvin fb kuvia kommentoi yleensä sellaset ******-miehet :D :D en oo kyl koskaan nähnyt et kukaan komea, siisti jätkä/mies ois kehunnu ym :D suvin tasoa nää sydämen kanssa kommentoijat, niistä joistakin se ainaki sais miehen kun ketkään ns julkkikset tai muut "siistit" ei enää huoli:D :D :D osa näköjään meinaa ihan haljeta... :D
tänään ollut oikeudenkäynnissä helsingin käräjäoikeudessa, toivottavasti menee huoltajuus lapsesta isälle!
Sitähän saa suunnitella....toteutus on sitten ihan eri juttu.
Ja taas ...pikkubimbo sammuneena ..:D Nyt jos koskaan pitää kaikkien jo nähdä ettei tosta ny vaa oo äidiks ! :D ei edes hamsterille :D!! pikku Safina Tepolle niin lapsen elämä on kunnossa <3! ei pieni tyttö ole ansainnu tuollasta juopottelevaa vanhempaa, ei todellakaan! Pilaa lapsenkin maineen tuolla pillun vilautuksilla ja sammumisilla..ja muka yh kuten videolla sanoi..ei tod :D jo tuolle nauraa kylän koiratkin :D