Norton pois

Haluaisin kokeilla Microsoftin omaa viustorjuntaohjelmaa Essential kotikoneellani. Nyt on Norton maksullinen. Missä järjestyksessä ja miten toimia poiston ja uuden asennuksen kanssa? Mitä muita huomioita haluat kertoa?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poista se norton ensiksi sieltä ohjauspaneelista ohjelmien poisto kohdasta kokonaisuudessaan, sitten käynnistä tietokone uusiksi ja Microsoft updatesta sitten se essentialsin asennus.

Äänestä
  • Iso kiitos nopeasta neuvosta.

    Äänestä

Viimeisessä testissä Essential ei löytänyt yhtäkään virusta, olisit vain pitänyt sen Nortonin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hessut kirjoitti:

Haluaisin kokeilla Microsoftin omaa viustorjuntaohjelmaa Essential kotikoneellani. Nyt on Norton maksullinen. Missä järjestyksessä ja miten toimia poiston ja uuden asennuksen kanssa? Mitä muita huomioita haluat kertoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu