Minulla on Kingstonin DataTraveler 4 GB muistitikku, joka toiminut ennen aivan normaalisti, mutta nyt kun tökkään sen USB-asemaan niin vihreä valo vain vilkkuu, mutta ei avaa tikkua. Eli sinne Oma tietokone kohtaan ei ilmesty lainkaan eikä myöskään kun laitan sen koneeseen kiinni (jolloinhan yleensä normaalisti avautuu ikkuna) ja täten en saa tikun sisältöä ollenkaan auki. Onkohan nyt sökönä sitten? Harmittaa tosi paljon, kun tikku sisältää valokuvia, joita minulla ei ole missään muualla säilössä. Olisi pitänyt olla niin fiksu ja tallettaa vielä vaikkapa levylle tai omalle tietokoneelle tai teettää valokuviksi. Huom... olen kokeillut muutamallakin eri tietokoneella ja aina sama homma.
Voisikohan joku viisas kertoa mitä kannattais kokeilla? Mielellään ei kovin vaikeaselkoisesti, kun en ole tietokonespesialisti, osaan vain perusasiat... Kiitos.
Voisikohan joku viisas kertoa mitä kannattais kokeilla? Mielellään ei kovin vaikeaselkoisesti, kun en ole tietokonespesialisti, osaan vain perusasiat... Kiitos.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.