Pininfarina !
http://www.saabsunited.com/2015/03/mahindra-may-aquire-pininfarina.html
Breaking News : Saabit muotoillaan Italiassa !!
20
89
Vastaukset
- Saabbisti
Ja Mahindra ostaa Nevsin .........
http://www.expressen.se/motor/saab-kan-raddas-av-indiska-kopare/ - Saab-96
Saab on yksi Pohjolan tunnetuimmista brändeistä ja ikoneista, joka kiinnostaa kaikkia autovalmistajia. Ja nyt intialaiset ovat ymmärtäneet Saabin arvon ja ovat valmiita maksamaan kunnon hinnan sekä investoimaan uusiin automalleihin.
- Saabbisti
Muistetaan kuitenkin, että Saab on konkurssissa, eikä tulla koskaan enää tekemään edes missään kehitysmaassa. Kukapa Saab-häpeäpilkulla kehtaisi ajaakaan, kun edes mamukat ja tummat pojat eivät kehtaa.
- Veteraani
Meilläpäin ne ajaa Toyotalla !
- todettuon
Myös meilläpäin mustat ajaa vanhoilla japseilla
- terojenhätä
Meilläkin päin suomen tulevaisuudet eli mamut ajaa ruosteen raiskaamilla Tojoilla ja Nissaneilla ym. japseilla. Myös Opel on suosiossa mamuilla meilläpäin.
- jioops
Kova äijä se Mahindra.
Onko hän jokin intialainen vastine Batmanille? - GeneralMotors
Makaroonit muotoilee jo kuopattua svenski kajakkia, hinduilla ei ole varaa maksaa kajakki brändistä sievoisia summia!
- reinokuuppa
Vielä hörhöt muistelevat edesmennyttä Saabia?
- Pilkkijä
Uusia Saabeja myydään koko aika mm. Ruotsissa eikä konkurssista tietoakaan. Uusia malleja ja sähkökulkineita suunnitellaan koko ajan.
- reinokuuppa
Kaikenlaisia hörhöjä sitä onkin liikkeellä. Saab on ollut konkurssissa vuosikausia.
- Veteraanipilkkijä
Tätä ei tarvii muotoilla uudelleen. Tää on parasta mitä markkinoilta löytyy, täydet 10 pistettä.
http://www.saabsunited.com/wp-content/uploads/emil_9-3_DSC6140mioh2_1920x1200.jpg- KaukoPaasi
On se hyvännäköinen ja erittäin toimiva. Tässä jos missä on ergonomia kohdallaan.
- Veteraani-Saabbisti
On se ... parasta mitä rahalla saa. Laitoin heti taustakuvaksi !
- autoja
Veteraani-Saabbisti kirjoitti:
On se ... parasta mitä rahalla saa. Laitoin heti taustakuvaksi !
hieno on ja eikös ainakin 90luvulla 9000tonniset ollut italialaista suunnitelua ulkoapäin!?
- Saabbisti
Saabilla on loistava tulevaisuus edessään. Uusien mallien muotoilu Italiassa on jo menossa, julkaisut tämän kuun aikana.
- Prööööt
Toivotaan, toivotaan, mutta mitään sen suuntaisesta ei ole mitään näyttöä.
- perus-suomalainen
Mutta Italo Design, sopiiko se Pohjolan parhaalle brändille ja ikonille. Kyllä Saabit pitää muotoilla skandinaavisessa maassa eikä missään muualla.
- Saabbisti
Muistetaan, millaisia kassamagneetteja italialaiset ovat aina olleet pohjoismaissa. Kaikkien myynti on lopetettu, koska ne eivät ole kiinnostaneet ostajia sen enempää kuin Saabikaan. Saab on käyttänyt autoissaan Fiatin tekniikkaa, joten siinä mielessä Italia olisi helppo yhteistyömaa, jos joku kolmannen maailman maa ostaa jo monta kertaa konkurssiin menneen Saabin. Mutta kuka vielä ilkeäisi ajaa Saabilla täällä länsimaissa?
- Saabbisti
Ajattelin tehdä samoin kuin Bill Gates, ostaa Saabin avoauton ja puuhastella jotain pientä autotallissa. Ja sitten yhtäkkiä ei tarviikan enää lotota kun rahnaa tulee ovista ja ikkunoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m332443Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891124Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.125917- 64853
Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.57853Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos66754Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle69750EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta96738Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25678Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30664