Pave Maijasta ei pyydetty tuottamaan Dingoa

Mistakes

Turkulainen -lehdessä Pave Maijasesta artikkeli. Pave Maijanen ei ole saanut yhteydenottopyyntöä tuottaa Dingoa 1994 jälkeen.

"Tuottajana Maijanen ansioitui jo 1975, kun mies pääsi työskentelemään Wigwamin Nuclear Nightclub -albumiklassikon kanssa.

Lopullisesti pankki räjähti Dingon jättimenestyksen myötä 1984-86.

– Kaksi ensimmäistä levyä treenattiin todella huolellisesti, minkä jälkeen homma sujui studiossa kuin tanssi. Se kuuluu levyillä, Maijanen kehuu.

Dingon ja Maijasen menestyksekäs yhteistyö ei ole kuitenkaan enää jatkunut vuoden 1994 Via Finlandia -albumin jälkeen. Miksi?

– Sitä pitäisi varmaankin kysyä Nipalta ( Pertti Neumann, Dingon laulusolisti), tuottaja huokaa.

Maijanen kertoo, ettei häntä ole edes kysytty mukaan.

– Onhan se varmaan ihan hyvä Dingonkin kannalta kokeilla muita yhteistyökumppaneita välillä, mies toteaa diplomaattisesti."

http://www.turkulainen.fi/artikkeli/275165-launtaina-turussa-keikkaileva-pave-maijanen-sisallissota-synnytti-hitin

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikseij

      Minkähän vuoksi Pavea ei ole enää pyydetty tuottajaksi?

    • ghhhhy

      Hjjjhhh

    • pavettaja

      No jos Dingo levyjä on vuoden 1994 jälkeen tullut tasan 2 kpl, niin en nyt pidä kovin ihmeellisenä sitä että Pave ei ole mukana:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      92
      794
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe