Kaupunginjohtaja asiaa

Milloinkas oikea kaupunginjohtaja palaa hoitamaan virkaansa? Hänellä on vahva kannatus. Ei suosi sivustaohjausta. Nythän lienee hieman outo tilanne hallinnon kannalta?
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kannatus taidettiin mitata mm. kaupungin henkilöstön suhteen! Ei tainnut olla kovinkaan vahva!

Äänestä
  • Montako prosenttia henkilöstöstä vastasi kyselyyn?

    Äänestä

  • Noin 98-99% on samaa mieltä! Loput jättää eriävän mielipiteen ja oikaisupyynnön valituksilla kuorrutettuna!

    Äänestä

Missä henkilöstön parissa. Kourallinen väkee kokouksessa, suurin osa ei edes tienyt koko asiaa siis kokouksesta mittään.. Junnailtua hommaa. Johtaja on johtaja ei kun tervetuloa takas ja hett. Työntekijöiden puolesta ei oo pahhaa sanomista. Meidän kaikkien on sopeuduttava ja kun ny on hätä tilanne kasvua työllisyyden hoitoon tarvitaan. Ja siitä on Rinnevaaralla näyttöä. Mänkööt häntä tänne halluumattomat vuan muualle. Luottamushenkilöissä osa löytynee niitäkin, mutta helläin on mahollista jättää paikkansa ja noussee uuvet kasvot toimiin.

Äänestä
  • Ite pyyti eron ja sai. Asia on näin.

    Äänestä

Pittäis saaha vaan yhteys tähän rinnevuaraan! Tietäiskö joku numeroo?

Äänestä

Rahanahne narsisti.

Äänestä
  • puhu itsestäsi, olet sitä paitsi laiska narsisti-nostat palkkaa tekemättä vastaavaa tulosta

    Äänestä

  • tunnettu.tulppaani kirjoitti:

    puhu itsestäsi, olet sitä paitsi laiska narsisti-nostat palkkaa tekemättä vastaavaa tulosta

    Työnnä se tulppaanis sinne minne päivä ei paista. Fakta mikä fakta.

    Äänestä

Miten niin ei suosinut sivustaohjausta? Tietäisit vai?

Äänestä

Tervetuloa heti. Täällä eletään nyt kuin " SEISOVASSA VEDESSÄ" mitään ei tapahdu. Tiedonkulku on täysin pysäytetty , sensuuri toimii joka suhteessa, väki vähenee.

Äänestä
  • Sehän on eronnut vuosia sitten. Miksi te sitä tänne odotatte?

    Äänestä

  • No siksi että pitäähän kunnassa olla johtaja .....

    Äänestä

Joku kysy miksi teillä on vuojesta toiseen vs kaupunginjohtaja? Eli toimii jonkun tilalla / sijaisena. En tienny mistä aloittaa vastauksen? Kuka osais tuon lyhyesti ja täsmällisesti sanoa?

Äänestä

Missäs nyt on veroäyrien perään huutajat. Tikkanen on viennä kaiken Kuhummoon. Rinnevaara ei kerinnä juuri paikalle tulla kun Pappilan Eeva Riitta jo perrään kyseli veroeuroista. Mutta kappas olhan se jo Tita hoitanna Pyhäjärvelle äyrit.

Rinnevaaran paikka ja sillä sipuli.

Kyllä tämä pönöttäminen jo suap loppuu. On alotettava arjen työt ja kukapa muu niitä hoitaa kun oma johtajamme Rinnevaara, mitehän nuo Rapo ja Tikanmäki käyttääytyisivät jos ihte oisivat Rinnevaaran suappaissa. Muuten kummastakaa ei ite asiassa ois noihin tehtävviin. Ovat oppineet heloppoon elämään miun mielestäin.

Äänestä

Ikävä kyllä hän ei enää meille tule,vuosia sitten erosi omasta pyynnöstään.

Äänestä
  • Ja hyvä niin.

    Äänestä

kenen viransijaisena sitte nykynen johtaja on? Sitä kait tuo vs. tarkoittane? Ottekee nuo pari kirjainta pois jos laki sallii häähhähähhhäää

Äänestä
  • Ei Veikko ole vs. vaan vt, opettele lukemaan häähhähähhää ja vielä hää, ääliö olet.

    Äänestä

  • Ennen meillä ei ollut riitaa kenenkään kanssa,mistä muutos johtui??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lemmy1 kirjoitti:

Milloinkas oikea kaupunginjohtaja palaa hoitamaan virkaansa? Hänellä on vahva kannatus. Ei suosi sivustaohjausta. Nythän lienee hieman outo tilanne hallinnon kannalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu