ns. "paskalaki"

Tiedättekö jatkaako keskusta puolue vielä jääräpäisesti tätä paskalakia, eli

https://www.suomenuutiset.fi/sipila-kerasi-paskalain-turvin-kymmenia-miljoonia-oinonen-korvaa-aiheuttamasi-vahingot/

Vastustaa ainakin JKL:SSÄ Aila Paloniemi tätä kun kysyin, mutta onko muita tässä porukassa vastaan tätä?
1222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei jatka, koska kepusta ja kaikista muistakin puolueista on tullut perussuomalaisten apupuolue.
PS voittaa nämä vaalit teemoillaan, mutta niin, että asioista virallisesti päättävät ovatkin pääosin kepulaisia. Mutta onkos sillä sitten väliä, kunhan hommat hoituu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhänä kirjoitti:

Tiedättekö jatkaako keskusta puolue vielä jääräpäisesti tätä paskalakia, eli

https://www.suomenuutiset.fi/sipila-kerasi-paskalain-turvin-kymmenia-miljoonia-oinonen-korvaa-aiheuttamasi-vahingot/

Vastustaa ainakin JKL:SSÄ Aila Paloniemi tätä kun kysyin, mutta onko muita tässä porukassa vastaan tätä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu