Onko raskaaksi tulo epätodennäköisempää

hmhmhmhmhm

Jos nousee heti miehen laukeamisen jälkeen ylös ja spermat valuvat ulos?

5

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jknsjk

      Itse yritimme lasta ja menin aina suihkuun heti seksin jälkeen. Ei lasta alkanut kuulua, joten kokeilin netistä luettuani sitä, että annoin spermojen olla sisällä koko illan, katselin vaan tv:tä jne ja menin sitten suihkuun ehkä 3h kuluttua. Se oli kaikenlisäksi tikutettu ovulaatiopäivä ja raskaaksi tulin heti :)

      • nnaha

        Mulla on vähän samanlaiset kokemukset tuosta heti suihkuun menosta. En tullut raskaaksi, vaikka seksiä oli otokkiseen aikaan lähes jokatoinen päivä. Jostain luin, että yhdynnän jälkeen naisen kannattaa makoilla mahdollisimman pitkään spermat sisällään ja niimpä mä aloinkin tehdä yhdynnän jälkeen niin, että kävin suoraan nukkumaan ja vasta aamulla suihkuttelin. Toki se oli pikkuisen "suttuissen" oloista aamulla herätessä ja vielä päivälläkin saattoi pikkareihin valahtaa miehen jäljiltä jämiä ja tuoksua, vaikka oli aamulla suihkutellut kuinka hyvin paikkansa. No ehkäpä se niksi olikin juuri siinä, että spermaa oli yönaikaan päässyt valumaan myös syvemmälle sopukoihini ja niinpä tulinkin heti toisesta kierrosta raskaaksi iltapesut lopetettuani.


    • h4rda

      Tuskinpa se kaikki sieltä heti ulos tulee, joten järjellä ajatellen en usko että olisi epätodennäköisempää, mutta en ole asiaa sen enempiä tutkinut.

      • Roosaliina

        Mä ainakin kävin aina suihkussa seksin jälkeen ja raskaaksi tulin,hyvin pysyivät minulla ainakin sisällä.


    • hätähätä

      Jotkut jotka ehdoin tahdoin haluavat lapsen mutta eivät miestä, nostavat jalat seinälle sängyssä ja pitävät niitä siellä pitkän tovin että varmasti mönskyt pysyvät sisällä. Siis kaikki tämä kun mies on narrattu yhdyntään ilman ehkäisyä. Juu nou hätä, syön pillereitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3073
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      41
      2704
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1523
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1261
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      41
      1016
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      126
      922
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      33
      839
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      673
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe