Vuosi sitten kyselin tällä palstalla, löytyisikö minulle uusi työpaikka. Sainkin paljon vastauksia, mutta mikään niistä ei ole toteutunut, eikä uutta työtä ole toistaiseksi löytynyt.
Nyt kysyisinkin uudella tarmolla näkeekö täällä kukaan löytyisikö minulle lopultakin uusi työ? Olen alkanut taas aktiivisemmin etsimään ja toivoisin todellakin että tänä keväänä tärppäisi työnhaun suhteen, pari työhaastattelua on nyt ainakin lähiviikkoina tulossa. Lupaan antaa palautetta parin viikon päästä kun selviää miten näitten kahden yrityksen kanssa käy.
Saanko uuden työn?
2
<50
Vastaukset
Hei!
mitä useamman kerran kysyy, sitä erilaisimpia vastauksia mahdollisesti saa.
sanon aluksi, että ajoista en pysty puhumaan. mahdollisuudet työmarkkinoilla eivät ole ruusuiset. varsinkin, jos keskityt tietynlaiseen työhön, silloin mahdollisuudet ovat näillä näkyvillä heikot.
rahaa tulee ja rahaa menee. näen sellaisen mahdollisuuden, että sinä liikut tuttavallisesti eri ihmisten välillä. tämä on sellainen työ, mihin saat helpoiten sopimuksen. se ei ole hullumpi, vaikka se ei ehkä tällä erää vastaa odotuksiasi. mutta tätä kautta saat ainakin pussiisi rahaa, mitä tarvitset. muuta odotellessa kannattaisi miettiä vakavasti tätäkin vaihtoehtoa.
t. Keskiyö- töitätöit
Kiitos Keskiyö! Sain tosiaankin töitä. En tosin vielä osaa sanoa, ovatko työt sellaisia mistä oikeasti pidän, mutta olen erittäin iloinen uudesta työstä kuitenkin.
Meillä on ollut myös mielessä asunnon osto: isompi talo tai rakennushanke. Pystytkö näkemään tähän mitään? Asia ei ole edistynyt, koska kivaa taloa ei ole löytynyt, enkä välttämättä jaksaisi alkaa rakennuspuuhiin. Välillä vielä mietin, onko tämä suhde minulle hyvä loppuelämän suhde, tätä pohtiessa olen hieman itse jarrutellut uuden asunnon hankintaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli642618Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.272514Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️151694- 1021407
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1271396- 981337
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?241173Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411106Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141083Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest59985