Kiemunki on kirosana

Mies on tehnyt niin paljon pahaa paikkakunnalle ettei mitään rajaa.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Samaa mieltä.Toivotann että äänestäjät sen ymmärtää.

Äänestä

Harmi ettei voi antaa ehdokkaalle negatiivisia ääniä. Mutta joo, tässä järjestämässä kannattaa äänestää jotain muuta puoluetta, niin ei mene Iskander edes vahingossa läpi. Miettivät demut jatkossa tarkemmin, keitä listoille ottavat.

Äänestä
  • Missä kaupunkia ja kaupunkilaisia hyödyttävässä asiassa Iisakki Kiemunki on todistettavasti onnistunut?

    Äänestä

  • Eikös sillä tarkoitus olekin onnistua vain itseään hyödyttävissä hankkeissa. Muutenhan Kiemunki tuntuu inhoavan tavallisia työläisiä ja siksi harvoin kansalaisten pariin laskeutuu.

    Äänestä

Iisakkitautinen purkaa painettaan hämätäkseen pienillä törkypuheilla. Pitkät analyysit oli kätkettävä kun nousi esiin ajatus että paineen takana onkin tautuisen homoeroottinen lataus, joka on ehkä hyvinkin osuvaa. Tautinen voi ehkä itse avautua ja kertoa miksi hän tuijottaa tuntikausia inhokki Iisakin valokuvaa kadunkulmassa kuten on kertonut. Olisi kiva ymmärtää.

Äänestä
  • Iisakkitautinen pääsee kohta seuraamaan eduskunnan parvelta demari Iisakki Kiemungin tekemistä.

    Äänestä

  • hänen ensimmäinen puheen vuoronsa eduskunnassa käsittelee kiperää kysymystä. mutta kari tuki scc. hanketta. ja tätä arvatenkin jatkuu seuraavat 4,v

    Äänestä

  • laitoit kirjoituksesi loppuun vahingossa ikäsi. joku voi sinut tunnistaa kadulla, kun 4-vuotias tutti suussa kiroaa perussuomalaisia ja sitä, että vaippojesi maksaja 9 euron päivärahalla kummisetä, iismoppi takatukka jäi taas rannalle ruikuttamaan.

    Äänestä

  • Iisakkitautinen miten kommentoit arviota että taudissasi on homolataus?

    Äänestä

  • Arka kysymys.

    Äänestä

  • Mutta missä se Iisakki on oikeasti onnistunut?

    Äänestä

  • Otsikon kysymykseen viitaten, Iisakki Kiemungin onnistumisista luetteloa reippaasti vaan tänne ja mieluummin sellaisia asioita, joissa kaupunki ja kaupunkilaisetkin olisivat hyötyneet. Tällä kertaa ei listaa omien etuisuuksien ajamisesta.

    Äänestä

  • Kun kysyit liikemies Karin listaa niin tässä iisakkitautinen sinulle sunnuntaipäivänratoksi. Liikemies Kari tuki scc hanketta ja vastusti Goodmania ja hävisi itse kehittämänsä vekkakaavariidan, mistä satojentuhansieneurojen lasku veronmaksajille. Listalla kalliita kaatuneita valituksia ja oman pussin täyttämiseksi tahallaan pikitettyjen kokousten palkkioita.

    Äänestä

  • JäätäväLista kirjoitti:

    Kun kysyit liikemies Karin listaa niin tässä iisakkitautinen sinulle sunnuntaipäivänratoksi. Liikemies Kari tuki scc hanketta ja vastusti Goodmania ja hävisi itse kehittämänsä vekkakaavariidan, mistä satojentuhansieneurojen lasku veronmaksajille. Listalla kalliita kaatuneita valituksia ja oman pussin täyttämiseksi tahallaan pikitettyjen kokousten palkkioita.

    Vekkakaavariita, valitus maksoi. Saastuneen alueen puhdistus ei maksa sinun mielestäsi mitään. Meinaatko Ekokemin hoitavan homman talkoilla? Jos tuo onnistuu ihmettelen isosti.
    Viivaanvetäjä Vekka voittaa muutaman miltsin, kulut maksaa kuitenkin kaupungin veronmaksajat. Näin se demokratia pelaa kun toimitaan KHO:n päätöksen mukaan. Kysynpä kuitenkin; miksi noin?

    Äänestä

  • Minua myös perzyikkina järkyttää että noudatetaan lakia. Miksi, sitä minäkin kysyn.

    Äänestä

  • Miksi? Kun liikemies Kari ei saa ratkaista omaa valitusta. Korjaus tulisi jos perzyikit olisivat vallassa.

    Äänestä

  • vastauspliiiis kirjoitti:

    Mutta missä se Iisakki on oikeasti onnistunut?

    Ei sitten missään. Kun SCC meni persiilleen alkoi hässäkkä Kiemuran vuoksi. Sitä litutti kun ei saanut poonuksia Ritskulta. Piti tehdä poliisitutkinta vuotajista, väitti että Lulu ja Soukola olivat lähettäneet kirjeen yms. Molemmat pois kaupunginvaltuustosta. Noh, kuinkas kävi, voisi sanoa Kiemungin kusseen omaan punttiin.Varmemmin se epäonnistuu.

    Äänestä

  • on teillä kova paniikki päällä. et sinä iisakki pääse eduskuntaan, usko jo.

    Äänestä

Iisakkitautinen voisit jo kommentoida Iisakki intoasi homolatauksen kannalta.

Äänestä
  • Outo tuijotella tuntikausia kaupungilla valokuvaa.

    Äänestä

No mitä parannuksia sinä itse olet saanut aikaiseksi?

Nimettömänä on helppo pullautella sammakoita suustaan. Luultavasti olet huonolla itsetunnolla varustettu ressukka, joka saa elinvoimansa pahansuopuudesta ja muiden mollaamisesta. Etsi itsellesi jokin positiivinen tapa saada hyvää aikaiseksi! Huomaat, että myönteinen mieli kirkastaa päiväsi - ja monen muunkin päivän!

Äänestä
  • Muutin Hattulaan, vuokra putosi pari sataa, kerrostalo vaihtui rivariin ja sain heti töitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


erf5555 kirjoitti:

Mies on tehnyt niin paljon pahaa paikkakunnalle ettei mitään rajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu