Miten paha olo ja ikävä pois mahdollisimman nopeesti? Miten unohtaa? Oma ratkaisuni päihteet. En keksi mitään järkevää, en kestä tätä olotilaa. Vaihtoehto ei ole yhteyden ottaminen, olen yrittänyt ja turhaan.
Neuvoja parempaan oloon
Neuvoja33
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyl toi kalja vähän jeesaa lääkitys kunnossa..
Samoja mietin täällä. Mutta päihteet ei oo ratkaisu..tiedän sen. Sydän on kipeä ja se vaikuttaa KAIKKEEN oloon ja elämääni. Niin vaikea tajuta, että toinen ei halua minua elämäänsä. Kaiken sen jälkeen, mitä ehdimme jakaa, puhua, haaveilla. Sanotaan, että aika parantaa. Nyt se ei auta, just nyt. Kaikesta jää jälki. Ja mulla niitä jälkiä riittää. Aina kun alan luottaa ja uskoa parempaan, taas putoan. Meitä on muitakin täällä..ikäväpalstalla. Kaikkialla.
Ota kikkeli suuhun ja oo hiljaa :D
odotit? ;)
Adrenaliini virtaamaan. Lenkkeily. Jokin hikoilua aikaan saava toiminta. Palstalta lähteminen muualle ja ajatusten muokkaus. Muut virikkeet.
Uiminen, rullaluistelu (sauvat mukaan), Kaikki kesälajit jalkapallo, lentopallo, koripallo ym ym
Mikä tahansa tekeminen auttaa
Fyysisen kunon nouseminen parantaa henkistä tasapainoa.
Kävely metsässä laskee stressitasoa (jo 15min auttaa paljon)
Sitten pidä itsesi kiireisenä. Täytä päiväi kaikella muulla ,niin ettei jää aikaa ajatella menneitä.
Paljon irtosuhteita nopeassa aikataulussa auttaa.