vauvelikuume

VauvaKuumeilija2

Haluaisin kysyä myös kysymyksiä alle 17v teiniäideiltä.

-minkä ikäisenä raskaaksi?
-miten vanhemmat suhtautu
-miten opiskelut sujui/sujuu?
-oletko poikaystäväsi kanssa edelleen yhdessä?
-millaista oli raskausajat?
-paljonko paino nousi?
-oliko lapsi harkittu?
-kauan vauvamahan (lörpön synnytyksen jälkeen) pois saamiseen meni?

kiitos jo etukätee! ♥

1

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teiniäitinäjo15v

      1. Olin 15v kun odotin lasta ja 16v kun sain hänet.
      2. Äitini oli hyvin suhtautunut mutta isä ei ottanut ollenkaan hyvällä hänen mielestä lapsi oli turhin ja tyhmin teko ikinä mutta nyt isä on hyvin kiitollinen että lapsemme on maailmassa.
      3. Opiskelut ovat sujuneet erittäin hyvin.
      4. Lapsen isän kanssa emme ole juurikaan tekemisissä koska lapsen isä ei ole ottanut yhteyttä sen jälkeen kun teimme lapsen, mutta lapsella on todella hyvä puoli isä jota hän kutsuu ihan Isäksi!
      5. Nyt kun sitä ajattelee jälkeenpäin niin ei ne niin pahoja ollut (fyysisesti kivuliaalla tavalla), mutta kyllähän se tuntui kun sai selville että saan lapsen ja en edes kunnolla tuntenut lapsen isää :( (kyllä se henkisesti otti koville).
      6. Mä en ollenkaa muista mun painoista.
      7. Lasta ei ollut harkittu mutta tällä hetkellä kun lapsi on jo 6-vuotias hän on elämäni rakkain enkä todellakaan halua häntä pois. <3
      8. Löysä maha oli vain noin muutaman viikon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      37
      8488
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      143
      4893
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      77
      4713
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3752
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      80
      3388
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      46
      3281
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2804
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      32
      2651
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      31
      2517
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2503
    Aihe