Nyky moraali

Kallion kirkkoherra Teemu Laajasalo totesi, että Rajamäki "onnistui tappamaan monta pakolaislasta hoitamattomiin sairauksiin".

http://www.hs.fi/sunnuntai/a1427432670863

Kirkkoherra on oikeassa, Rajamäki on sydämetön ihminen. Ja hänen puolustelijat on pahoja ihmisiä joiden kannattaisi hakea hoitoa.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

VAS perusterveyden hoito Varkaudessa lyhentää eläkeläisten ikää torppaamalla. pääsyn erikoissairaan hoitoon. Eläkeläisille ei tehdä hoitosuunnitelmia. jos sellainen on esim. KYSsin lähetteessä. Akuutin asiantuntemus kuuleman mukaan riittää.
Monelta mummolta ja papalta saattaa elämän laatu huonontua ja lyhentyä.
Ensi avun vastaanotto henkilön potilasvalinta perusteista liikkuu karmeita puheita. Ensiapuakin tulpataan.
On turhaa hurskastella, kun omien kansalaisten hoitoa tarkoituksella, seuraukset tietäen huononnetaan.
Kalliossakin Hursti porukoineen tehnee syrjäytyneideiden hyväksi enemmän työtä, kuin kirkkoherra. Ei ehtine televisio puuhiltaan.
Rajamäki kiinnitti arjesta vieraantuneiden kansanedustajien huomion tähänkin epäkohtaan.

Äänestä

Helsingissä tuntuu olevan aivan eri säännöt kuin muualla Suomessa.
Miten on mahdollista että joko pääsee sinne asumaan jos ei ole ollut päivääkään jonossa ?

Äänestä

Teemu Laajasalo voisi käydä tutustumassa tilanteeseen ihan kotinurkillaan Hurstin leipäjonoa katsellen niinkuin jo aiemmin tässä mainittiinkin. Rajamäki osoitti vaan suoraselkäisyytensä.

Äänestä

Missähän niitä kuolleita mamuja on ?
On tainnut äidit olla ne, jotka ottaa hengen lapsiltaan.

Ajatelkaa, ennenkuin puhutte potaskaa!!!!

Äänestä
  • Jos olen oikein ymmärtänyt niin niitä on nyt Rajamäen tempauksen jälkeen terveyskeskuksien ovenpielet mustanaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stoprajamäki kirjoitti:

Kallion kirkkoherra Teemu Laajasalo totesi, että Rajamäki "onnistui tappamaan monta pakolaislasta hoitamattomiin sairauksiin".

http://www.hs.fi/sunnuntai/a1427432670863

Kirkkoherra on oikeassa, Rajamäki on sydämetön ihminen. Ja hänen puolustelijat on pahoja ihmisiä joiden kannattaisi hakea hoitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu