Tj Pinolalta postia

Pyhäjärven Kehitys Oy;n toimitusjohtaja jakeli postilaatikkoon paperia. Epätoivoista, en muuta sano. Ilmankos on työrintamalla hiljaista, kun tuon tasoisen sisältöisen esitteen saa kaupungin ylläpitämältä elinkeinoyhtiöltä
Totuuspostia! Muutaman yrityksen nimen tähden hra Pinolalle maksetaan useamman lähteen palkkaa.Voi voi ja vielä kerran voi p a s k a.
Vakavasti NYT päätöksen päällä istujat, toimitusjohtajan on aika mennä. Uusi tilalle ja Kehitys oy;n hallitus suunnitelmalliseen ja tehostettuun tarkkailuun.
Nyt on vuosien leikit leikitty ja legopalikat on viskottava uusjakoon.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Montako uutta tai uudistettua työpaikkaa v 2013-14 ? Apteekkariala oli uusi, sen nostan esille, mutta tuskin Pinolalla on pierunkaan vertaa ko. yrityksen "kivijalkaan".

Äänestä

Homma alkaa olla paketissa,yrittäminen on
Suomessa rangaistava teko.

Äänestä

Pinola on muuttanut perheineen paikkakunnalle JÄÄHALLIN houkuttamana, ja se riitti cv;n ykkösasiaksi, toimitusjohtajan paikka tuli liukkaasti.
Esitän, että Pinola siirretään/siirtyy yksityisen Monitoimihalli OYn toimitusjohtajaksi ja hän johtakoon konkurssikypsän remonttikypsän halliyhtiön kirkkaammille jäille.
Kaupunki katsokoon Pinolan toimet kehitys oy päättyvänä ja monitoimihallin osalta hänen pitää nostaa halliyhtiö suosta.

Äänestä
  • Satutko tietämään miten osakeyhtiön toimitusjohtaja nimitetään?

    Äänestä

  • Toimitusjohtajan pesti yritysmaailassa kestää noin 3-5vuotta, siinä ajassa kehitysideat ja näytöt kerkeää antamaan, sen jälkeen on aika vaihtaa uusiin haasteisiin. Tässä tapauksessa on sammaloitu paikalleen. Työnantaja/Tj ei ajantasalla/ammattitaitoinen.

    Äänestä

Kyllä minä ainakin tiedän, toimenpiteet ne viralliset pitää tehdä tietty asianmukaisesti. Jos sinä et niistä tiedä, niin voin avata senkin osan pimeästä päätteestäsi?
MUTTA
Esityshän on huomioonotettava neuvo tarpeellisesta suunnantarkistuksesta, hra Pinola.
Suunnanmuutos nykymenoon , elinkeinotoimintoihin ytyä ja torjua yksityisen yhtiön älytön yritys ujuttautua veronmaksajien vaivoiksi velkoineen ja vastuineen.

Äänestä

Kuinkas se nyky hallitus onkaan tehnyt konserni ohjeensa oikeammin Tikanmäen hallitus. Pakkanenkaa ei voi toimia saatikka normaali ihminen. Sormet pelissä hallinnolla samalla. Kaikki korjaantuu kun oma johtajamme palaa takaisin. Talouselämän kuviot on moninaiset. Menihän hallituksen puheenjohtajalla sekasin omat ja toisen yhtiön asiatkin.Että se siitä.
Jakselehan Pinola. Ei oo helppoo.

Äänestä

Pitäiskö kuitenkin vaihtaa niin saatais uusia tuulia kehiin.

Äänestä

Vuojen - kahen tauko tekköö kelle tahansa hyvvee.Sähköpostit ja puhelimet hiljenöö.Työkaverit kaikkoo.Oot hilijoo viltin alla. Ja kun jeä 500ansiosidonnaisen päivän jälkeem kelan peruspäivärahalle alakaa kummasti ideoita pursuta! Näin kuulin kokeneen kehittäjän kertoneen. Ja säälitteli heitä keillä elinkautinen virka. Siitä et pääse ennekuin raihnaisena pikku eläkkeelle ja se se vasta kauhee elämän muutos sitte onkin!

Äänestä

Tästä laatikosta ei kehitystä löydy.

Äänestä

Laitetaanpa samalla luottamusjohtoo vähän niikun pakkolomalle vai miten se ruukataan sannoo, jos ei ihte niinkuin ossaa lähhtee.Vai onko pakkolomat tulossa?

Äänestä
  • Saattaa olla parempi ottaa asiat kaupungin omaan hoitoon. Tietysti sillä varauksella, että yhteistyökykyisyys saadaan nostetuksi nykyisestä riitelytasosta. Asiat ei näillään hoidu tämänkään vertaa.

    Äänestä

  • HaukutNaukut kirjoitti:

    Saattaa olla parempi ottaa asiat kaupungin omaan hoitoon. Tietysti sillä varauksella, että yhteistyökykyisyys saadaan nostetuksi nykyisestä riitelytasosta. Asiat ei näillään hoidu tämänkään vertaa.

    Suuremmissakin kaupungeissa/kunnissa on kehitysyhtiön tehtävät siirretty kaupunginjohtajalle ja annettu lähtöpassit muodollisesti istuvalle kehitysyhtiön toimitusjohtajalle. Pyhäjärvellä kuullaan Laguna-uususkonnosta joka käänteessä, joten eiköhän vielä virtaa-Tikkanen ja lobbari-Tikanmäki hoitane nimen lausumisen joka jutun yhteydessä jatkossakin.
    Pinolalle fyrkat pinoon, ja siirto omiin hommiinsa, yhtiöihinsä, joita nytkin hoitelee toisen käden tj paikalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuuspostia kirjoitti:

Pyhäjärven Kehitys Oy;n toimitusjohtaja jakeli postilaatikkoon paperia. Epätoivoista, en muuta sano. Ilmankos on työrintamalla hiljaista, kun tuon tasoisen sisältöisen esitteen saa kaupungin ylläpitämältä elinkeinoyhtiöltä
Totuuspostia! Muutaman yrityksen nimen tähden hra Pinolalle maksetaan useamman lähteen palkkaa.Voi voi ja vielä kerran voi p a s k a.
Vakavasti NYT päätöksen päällä istujat, toimitusjohtajan on aika mennä. Uusi tilalle ja Kehitys oy;n hallitus suunnitelmalliseen ja tehostettuun tarkkailuun.
Nyt on vuosien leikit leikitty ja legopalikat on viskottava uusjakoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu