Parketti kuntoon.

Löytyykö Imatralta miestä tai firmaa joka hioisi ja lakkaisi vanhan lautaparketin ?
Muutama kohta joka pitäisi jollain tavoin korjata ( syvähkö vaurio). Arvion jos saisi ja sen että kannattaako korjata vai laittaa laminaatti.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Laita laminaatti, säästyt niiltä hiontojen ja lakkausten aiheuttamilta harmeilta.

Äänestä

Älä laita laminaattia!! Tulet katumaan sen jälkeenpäin, lautaparketti on iätön ja kaunis hoidettuna!

Äänestä

Oksennus ja virtsa polttaa lakan pilalle.

Äänestä
  • Meillä on vessa näitä toimituksia varten, suosittelen itsellesikin tai sitten muoviämpäriä,
    Prismasta 1€ kappale.

    Äänestä

ab Lauritsalan Lattia oy

Äänestä

kouvolassa on kymen parkettisaneeraus.
tekevät hyvää jälkeä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiiltäväksi kirjoitti:

Löytyykö Imatralta miestä tai firmaa joka hioisi ja lakkaisi vanhan lautaparketin ?
Muutama kohta joka pitäisi jollain tavoin korjata ( syvähkö vaurio). Arvion jos saisi ja sen että kannattaako korjata vai laittaa laminaatti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu