Tili pankkiin

aasiakutsuu

Kuinka saan avattua henkilökohtaisen/yritystilin thaimaaseen että tarvitaanko mitä papereita , olisi tarkoitus lähteä onnea kokeilemaan aasiaan.

5

116

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Thaimaahan

      Heikoilla kantimilla lähdet jos et tiliä osaa pankissa avata Thaimaaseessa.

      • kantimistaentiedä

        Tiedetään. mutta olis tarkotus mahd. nopeasti avata yritys on EU alueelta. Toi tilien avaus vaihtelee maittain , pankeilla on omia ehtoja samoissa maissa . tilejä on kyllä eu alueella availtu välillä kivuttomasti välillä vääntäen. esim Englanti on perin vittumainen maa avata ainakin Barclays. toisissa paikoissa riittää pieni talletus jne, mutta toisissa pitää toimittaa kaikki äitin tyttönimee myöten.

        olen myös käynyt thaikuissa jo 80 luvulla.

        ei turhia provoja kiitos.


    • Matti11

      Menet paikanpäällä pankkiin ja hoidat asian.

    • OnneaRiittää

      Passi, jossa oleskelulupa tai viisumi.

      Jos viisumissa on merkintä, että edellyttää dokumentteja työ- tai opiskelupaikasta, niin sitten ne myös mukaan. Näin siis, jos on 90 pv välein jatkettava viisumityyppi. Käytännössä otat pankkiin mukaan saman paperinipun, jolla haet viisumin jatkoa immigrationista. Jos on suoraan pitkäaikainen viisumi, niin papereita ei tarvii erikseen.

      Joihinkin pankkeihin kelpaa vain passi, jossa on työviisumi.

      Haluavat tietää mistä rahat ovat peräisin ja varmistaa, ettei ole rahanpesua. Suhtautuvat epäluuloisesti onnenkokeilijoihin ...

    • Minä sain Joulukuussa Bangkok Bankista helposti oman tilin Be1st smart debit card visan. Thaituttuni takasi minut, näytin passini, kännykkänumeroni sähköpostiosoitteeni. Seuraavalla kerralla vien ensimmäisenä päivänä rahaa sinne, tilisiirron selvitän ensi kerralla, lisätietoa löytyy Bangkok Bankin sivuilta. Majapaikassani ei ole safetyboksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      239
      754
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      406
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe