Heitä istuu (vaikuttaa) hallituksessa sekä valtuustossa! Asiahan minulle kuulu - kuten Pätkä Puupään elokuvissa usein kysyi - mitkä ovat aikaan saanokset? Tuloksia esiin!
Mitä PerusSuomalaiset ovat saaneet aikaan M:lissä
10
91
Vastaukset
- Hullujas_kyselet
Mitkä ihmeen tulokset? Mikä on populistin tulos? Pää niskaan asti auki.
Puhua populisti osaa mutta kun tekojen aika tulee menee nopeasti sormi suuhun.
- diediem
Olen samaa mieltä, mutta toivottavasti olisimme väärässä persujen suhteen.
Vaaleissa valinta on että ottaako syövän vai mahahaavan kumpikaan ei kiva mutta toinen haitallisempi.. Nykyhuijarit vs nyky oppositio diediem kirjoitti:
Olen samaa mieltä, mutta toivottavasti olisimme väärässä persujen suhteen.
Vaaleissa valinta on että ottaako syövän vai mahahaavan kumpikaan ei kiva mutta toinen haitallisempi.. Nykyhuijarit vs nyky oppositioKyllä se mahahaava kuulostaa kivemmaltaa saa ainakin huutaa kunnolla
Kusseet ja paskoneet housuun, ja näytelleet kyrpää.
- soinionpelle
Ei mitään. Ei Mikkelissä eikä valtakunnallisesti. Täysin tumppuporukkaa.
Onneksi eduskunnasta tippuu aika moni. Voivat etsiä oikeita töitä.- Puolueeton_haku_päällä
Jatkokysymys kuuluukin: Mitä kokoomuslaiset, keskustalaiset, demarit, vasemmistoliittolaiset, vihreät ja mitä v****ja niitä onkaan, ovat saaneet aikaan Mikkelissä kuluvalla valtuustokaudella?
- KKKKKokkaree
Kuuden puolueen hallitus ei saanut neljässä vuodessa aikaan mitään. Hajosivat lopussa kuin ilotulitusraketti. Ainut mitä saivat aikaan oli kokoomuksen vedot kaikkein rikkaimmille. Ottivat yrityksistään rahaa ulos valtavia määriä ja sijoittivat ne ulkomaille. Tulot jatkossa veroparatiiseihin. Kokoomus myös tuplasi valtion velan ja teki tulevaisuudestamme vaikeaa. Nyt pitää palkansaajan maksaa nämä viulut jatkossa. Kokkareet valehtelivat, muka koko kansan puolue, muka tienataan kreikkaa tuettaessa, pensaspalot on sammutettava, meillä on vakuudet yms. potaskaa. Kokkareita ei pidä äänestää jos ei ole siinä taloudellisessa asemassa jolloin pitää miljoona omaisuuksia kotiuttaa firmasta tai siirtää sukupolvelta toiselle. Minä keskisuurena yrittäjänä luulin olevani porvari, mutta tappoivat yritykseni.
- PASKANSAAPYYTÄMÄTKIN
ASIAA TEKSTIÄ!
- onseniinväärin
Ihan turha selittää kokoomuslaiselle näitä tosiasioita. Laittavat vaan sormet korviin, silmät kiinni ja alkavat lällättää kuin pikkulapset. Vasta argumenttina on yleensä: "persut ei uskaltanut ottaa vastuuta ja mennä hallitukseen" "nii mut Hakkarainen sitä ja tätä"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328426Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5047687SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2245733Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en1024850Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474684Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1784574Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114508Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144246Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03860