Ajattelin kutsunnoissa

Tappajanakaverivihr

Raadin edessä viiltää käsiini haavoja partakoneeterillä. Uskoisin että tämä tuo minulle vapautuksen,

Jos ei tuo seuraavassa tilaisuudessa käyn vasaran kanssa jonkun lautakunnan jäsenen kimppuun. Toki syös sitä enne kannabista. Kun joudun putkaan iske thc päälle. Huumausaine rikos ja epäävakaapersoonallisuus.
Tuskin joudun armeijaan. Vaikka joutuisin en mene sinne, enkä sivariin, enkä vankilaan.

Kireskelen vaikka ulosteessa, että san ne "hullunpaperit"

EVVK... Ei yhtään kiinnosta.

13

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teeppäse

      Hieno homma, luuseri

    • mene-sa-han

      kuuleppas se viiltely sattuu armeija ei satu siellä on hauskaa.

    • troltroltrol

      trolli trollaa ja huonosti vielä

    • sekopääds

      itse olen päättänyt seuraavissa kertausharjoituksissa ampua jonkun niin saan vapautuksen

    • EiRynnäkkökiväärille

      Pitäshän ne olla tarkat testit ja kuulustelut ennekuin rynnäkkökivääriä mennään siviilille kertausharjoituksissa antamaan.
      Perustekin pitää olla aseen kantoluvan saamiseen, kuten metsästyskortti tai ampumaseuran jäsenyys usean vuoden seuranta ampumaharrastuksen aktiivisuudesta.
      Miten siviilille voidaan antaa rynnökkökivääri ilman mitään peruteellisia tutkimuksia ja poliisin haastattelua, kuten vaaditaan, jos haet aseenkantolupaa perintöaseille.
      Ei tule lupaa, jollei ole peruteellista selvitystä aseen käyttötarkoituksesta, kuten ampumaurheilu, metsästys tai vastaava.
      Ei lupaa heltiä, jos haluaa säilyttää aseet muistona.

      Rynnäkkökiväärille ei siviili saa koskaan aseenkantolupaa, vaikka olis mitkä perusteet, kun on kovat vaatimukset pienoiskiväärillekin, joten en suostu ottamaan vastaan rynnäkkökivääriä, koska jos siviilinä minulla olisi rynnäkkökivääri hallussa, niin se olisi hyvin vakava rikos.

      • reskers

        Kun olin ressuissa vielä, niin oli oma rynkky ja sotilaspistooleita pari kappaletta. Kyllä niitä saa edelleenkin. 100 patin lippaalla rynkky arska ja 32 patin glock oli mun aseita. Toki myin kun lopetin ressutouhut. Kavereilla niitä piisaa ja pari pöyssykkää jätin itellekin (laillisia tietenkin).


    • näinnäin

      Ei kannata. Kerro vain olevasi narkkari. Hommaa masennuslääkkeitä, niitä saa helposti lekurista. Esität vain lääkereseptisi ja kerrot käyttäväsi pössyä, kun muuten et jaksa. Lisäksi sanot, että sulla on auktoriteetti ongelma, vedät turpaan jos joku huutaa sulle. ;) Lupaan, että sata varma, et c paperit napsuu. Kävin intin ja kertaamassakin, mutta jos toinen kierros olisi mahdollista niin tätä kokeilisin.

    • ResMatr

      Saat hullunpaperit 100-varmasti, eikä sun tarvi edes teeskennellä :/

    • Ruikulithousuun

      Jos ei intti kiinnosta pasko viikko housuihisi ja mene niissä rytkyissä kutsuntoihin,sitten kannattaa vielä olla vaihtamatta vaatteita kuukauteen,jotenkin näin Ted Nugent vältti vietnamin joten mene kuuklettamaan hänen ohjeitaan,voithan vaikka joutua soppatykille,vietnamiin et joudu,sen verran voimme sinulle luvata.

    • huh_mikä_ääliö

      Tämäkin aloittaja voi ihan hyvin olla putintrollaaja. Sen verran tyhmältä vaikuttaa. Voi tietysti olla myös aito punaviherloinen. Onhan tällaisiakin Markoja ihan todistettavasti Suomessa veronmaksajien riippana. Joka tapauksessa kyseessä on paha luuseritapaus.

    • Hellehei

      Minulla oli viiltoja molemmissa käsissä ja silti jouduin käymään intin. Tuskinpa tätäpäivänä?

    • TOPOsorsa

      Onko Marco Bjuström ja jari sillanpää käyneet armeijan?

    • RGHNMMJKIO

      Eivät ole, he ovat homoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      101
      8063
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      107
      5667
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      279
      5013
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4953
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      76
      3727
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      54
      2940
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      64
      2677
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2508
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2442
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      42
      2368
    Aihe