Aliisa kadonnut!

cihca

KADONNUT!
Jasmin Aliisa Kaarne, syntynyt vuonna 1993. Tullut Espanjan Aurinkorannikolle ilmeisesti lokakuussa, ja Suomessa olevan perheen viimeinen yhteys häneen on päivältä 2.3.

Ole kiltti ja jaa tämä, jotta tyttö löytyisi mahdollisimman pian. Jos tapaat tytön, pyydä heti ottamaan yhteys Suomessa oleviin perheenjäseniin.

¡¡¡DESAPARECIDA!!!
Jasmin Aliisa Kaarne, nacida 1993. Llegó a la Costa del Sol en el otoño y el último contacto con la familia en Finlandia es del día 2 de marzo. Por favor, comparte esto para que entre todos localicemos a la chica lo antes posible.

17

5394

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nostan

      Ylös

    • okkkkk

      .....

    • hgghhhh

      Jjbbvg

    • ggvgg

      Hhhgg

    • upppp

      Up.

    • okkkkk

      Ok.

    • PERMUTAMALAGA333

      HEI TYTTÖ, ON SAN PEDRO DE ALCÁNTARA, MARBELLA, MÁLAGAN. EILEN ETTÄ HUOMISEEN PAIKALLISPOLIISILLE, PUHUA HÄNELLE, VAIHE TIEDOT JA KUINKA EKSYKSISSÄ FUGURABA, JOKO ETSIÄ, JOTEN SE PYSYY SIELLÄ. OLIN PANKIN, LIKAINEN, KERJÄÄMISEN VIERESSÄ SPORTS CENTRE GUADAIZA. TÄNÄÄN ON PÄIVÄ 14 TUNTIA 8 ELOKUUTA 2015.
      MI E-MAIL ES : [email protected].

      • Spanjooli

        Tuo teksti on kääntäjän avulla käännetty suomeksi, joten siksi teksti on vähän erikoinen.


      • JasminKaarne

        Tuota noin, en ole kyllä missään vaiheessa kerjännyt yhtään missään, joten "onpa hauskaa" että sukulaisten säikähdyksen pohjalta tehdystä katoamisilmoituksesta johtuen nimeni googlettamalla löytyy p*skapuhetta, jonka mukaan olen ollut likaisena kerjäämässä, jos nyt tuon käännöksen oikein käsitin. :D Elikkä joo en ole ollut likaisena kerjäämässä missään, enkä kerjäämässä ylipäätänsä.


      • No.arvaa.Se.vitun.Jasmin

        Aijoo vielä toinen huomionarvoinen asia se, etten edes ole ollut Marbellassa, kuin kerran kaverin kanssa hänen kaveriaan tapaamassa, varmaan puoli vuotta ennen "katoamista", sekä yhden kerran ohikulkumatkalla, pyöräillessäni Algezirakseen. Voi vittu mitä sekoilua täällä netissä. :D No ei tullut joo Marbellassa poliisit yhteystietoja vaihtelemaan, kun en siellä edes ollut, ja mikä ihme on FUGURABA? Et Fuengirolaa tarkoittanut? Jos joo, niin mitä helvettiä, "siellä pysyn?". Ookko nää pölijä? :D Ei pahalla, kunhan höpsötän.


    • JasminKaarne

      Heipähei. En ollut tosiaan pariin kuukauteen yhteydessä suomalaisiin sukulaisiin enkä ystäviin, ollessani reissussa ulkomailla. En arvannut, että joku heistä tekisi katoamisilmoituksen, mutta kiitos kuitenkin ihmisille välittämisestä. Pahoitteluni huolen aiheuttamisesta.

    • ghjhdtgj

      Kuollut ja unohdettu. Seuraava

      • JasminKaarne

        Heh, juu haudan takaa viestiä laittelin juuri päivää aikaisemmin. :P


    • poijjaat

      Ei ole kadonnut, kun toimii Oulussa prostituutiona...maksu on kuulemma 100€ puolestatunnista..mut ei ole sen arvoinen....

    • Anonyymi

      Itseasiassa hinta oli 150e/n.30min uusille asiakkaille. :) :) Hermomyrkkyinjektioiden jälkeen opintoja saati minkään valtakunnan töitä ei ollut mahdollista jatkaa. Ainoa ennalta muistamani elinkeino jonka varassa hankkia edes ruokaa oli prostituutio. Ikävä kyllä siinä määrin laadukkaasti sadistien himoja tyydyttäen että muiden alojen töitä ollut turha etsiä missään vaiheessa kuitenkaan. ^^ Siis injektioiden ja sydämenpysähdyksen jättämien aivovaurioiden ym. jälkeen, erinäiset haaskat repien nilkkoja paskaksi samaanaikaan. Kummasti katosi ne nuoruusvuodet ja kaikki mahdolliset haaveet ja suunnitelmat työläiskommuunien ja teatteritaiteiden parissa.

      Katkes sitten ne kaverisuhteetkin kun kukaan ei vaivautunut edes soittamaan vaikka toinen aneli julkisesti apua "päiväkahveille" ehdotelleen "tohtorin" määrätessä semmoiset injektiot et eipä kauaa henki pihissyt. ^^

      Nää juorukerhot olikin sit varsinainen komppania taas kerran huolehtimaan sen mittasuhteen mustamaalaus et mihinkään töihin ei todellakaan ollut kuin ollutkaan enää asiaa! Alle 24-vuotiaana ei työkkärin tukeenkaan sen kummemmin, vaan sadistien omaksi räkäreijäksi. Kiitos! Ainoa syy miksi en tehnyt itsemurhaa helvetillisistä rintakivuista ja aivan saatanallisista aivovaurioista kärsiessä, yksin seksikaupan uhrina on kun en halunnut järkyttää lapsi-ikäisiä sukulaisia. Siinä se yksi ja ainoa syy.

      • Anonyymi

        Ylläolevaan pikkuinffoon liittyen muuten hienosti kytkeytyy se alunalkuinen syy Minkä Vuoksi olin espanjassa ilman rahaa. ^^ Siellä ei hypotermia eikä nälänhätä paina ehehehe!!!


    • Anonyymi

      Eikös hän ole ainakin Suomeen palattua joutunut hetkeksi suljetulle? Oli espanjan reissu kodittomana ajanut Jasminin sellaiseen tilaan että nuori kun on ei polla kestänyt. Merkkaripuistossa Espanjassa muiden Suoministien kanssa ajoittain aikaa vietti ja tienasi ajoittain rahaa myymällä itseään. Jäi velkaa Espanjaan joillekin ja osittain sen takia ettei se olisi sinne lopullisesti kadonnut tuli Suomeen ja melkein heti suljetulle... En tiedä missä hän nyt pyörii, jos on suljetulta päässyt pois... Olisiko Jasmin esimerkkinä nuorille Suomi tytöille ettei kodittomana kannata ulkomailla elää kun henkinen vahvuus vielä niin heikko. Osan "omaisuudesta" jätti Espanjaan kun tullut kiire paeta Espanjasta. Hyvä että selvisi hengissä, kaikki eivät selviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1024
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      966
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    4. 56
      935
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      822
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      43
      769
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      160
      727
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      711
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      64
      687
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      586
    11. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      38
      567
    12. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    14. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    15. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      516
    16. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      490
    18. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      453
    19. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      449
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe