En nyt aio kritisoida pelkästään teini-äitejä vaan ihan kaikkia jotka tekevät lapsia erittäin nuorena.
Miksi te teette lapsia niin nuorena teillähän on koko elämä aikaa niitä tehdä. Eikö nuoruus vuodet voisi viettää vaikka pitämällä hauskaa eikä vaippoja vaihtamalla.
Teini-äidit
10
151
Vastaukset 10
- weoi
Saat sinä kritisoida, jos haluat. Ei se taida kenenkään elämään vaikuttaa.
- eiolepakko
Olenkosmonautti kirjoitti:
no ei ei en kumminkaan nyt jaksa kun on niin henkisesti lihava
No ei ole pakko kritisoida, jos kokee olevansa lihava.
eiolepakko kirjoitti:
No ei ole pakko kritisoida, jos kokee olevansa lihava.
Pitäähän sitä olla pikkusen pläski vai miten se oli
- eisehaittaa
Olenkosmonautti kirjoitti:
Pitäähän sitä olla pikkusen pläski vai miten se oli
Saat sinä olla pläski jos haluat.
- Nuoriäiti
Ei se vaippojen vaihto nyt niin kamalaa ole :P
No ei mutta itse en ainakaan sitä ihan nuorena aloittaisi kun sitä voisi tehdä kaikke muuta kivaa
- Fgccccc
Olenkosmonautti kirjoitti:
No ei mutta itse en ainakaan sitä ihan nuorena aloittaisi kun sitä voisi tehdä kaikke muuta kivaa
Juu ei vaippojen vaihdossa hirveästi elämäneväikseen saa. Lapset hankkii nuorena, niin elämä oli sitten siinä. Vähällä kokemuksella pitää valinnat tehdä.
- RikkaSilmässä
Jos joku kärsii teiniäitiydestä, niin teiniäiti itse. Jokainen saa tehdä omasta elämästään niin vaikean kuin haluaa, ei se muille kuulu. Toki teiniäiti tarvitsee tukea muilta ihmisiltä. Toisaalta me jokainen tarvitsemme sitä jossain kohdassa. Ehkä teiniäiti auttaa taas vuorostaan vaikka omaa äitiään sitten kun tämä on vanha.
Lapsesta on iloa. Silti sen voi hankkia vasta aikuisena: iloa on edelleen sama määrä ja muuten kaikki on paljon helpompaa. Tämä varoitus menee teinivanhemmiksi haluaville, taas ne, joilla jo on lapsi saavat pärjätä parhaansa mukaan. Ei sitä lasta voi takaisin kohtuukaan tunkea.
Varmasti sinulla aloittaja on omassakin elämässäsi parantamisen varaa. Niin on minullakin. Siksi voimme keskittyä siihen ja antaa teiniäitien keskittyä omaansa. - Muovailuvaha-
Suomessa on koettu sotia ja nämä roolit on sodan jälkeisiä hulluja jäänteitä. Silloinhan piti siittää uusia kansalaisia sodissa kuolleiden tilalle, ja lapsen isä oli naapurissa asuva Pekka -serkku. Ei siis kannata ihmetellä suomalaisia kansantauteja; hulluus, juoppous, depressio jne. Nykyaikana pitää tajuta, että lapset pitää hankkia vakaaseen elämään ja joskus 30 - 40v välissä ja geneettisesti mahdollisimman kaukaa itsestä pitää kumppanin olla.
Miksi siis ei voisi panostaa parisuhteen ja elämän rakentamiseen ja sitten hankkia lapsia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802127Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3671290Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu321210- 1411058
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa153929- 103876
- 45747
- 62746
- 61716
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63692