Kiva kun keuruullakin käy fiksuja,sanavalmiita,komeita,oikeita miehiä joskus.
PÄÄMINISTERI AS
sinivalkoisetväritok
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kokoomuslaiset törsää yritykset ,työt ja aivot ,ulomaille oman tuoton saavutamiseksi.Täällä kun työllä elävä sakki vaatii selkänahkansa käytöstä hintaa,niin eletään niin isänmaalisesti loikaten halpamaihin nylkemään voittoo.
Tämä ylläm. on paikallisen kok.trollin tukiviesti. Totuushan on se,että kokoomus on ollut sekoomus jo kauan. Katainen pakeni Brysseliin,mitä ei ent.varuskuntapaikkakunnalla katsota hyvällä, jos kuuluu jo nuorena käpykaartiin. Sitten Stubb täysin ilman johtajakykyjä. Kielet ei auta, tulee vaan enemmän vahinkoa monilla kielillä. Voiko joku olla niin tollo, että äänestää hallituspuolueita 19.4.? Eipä kai,koska mitään suuria hankkeita eivät aikaansaaneet paitsi luonnonvastaisen homolain.
Kaikki keskisuomen kokoomuksen ehdokkaat älyttömän mukavaa ja hyvä käytöksistä valikoitua henkilöstöä. osaavat käyttäytyä sisätiloissakin hyvin ja naiset kuin missejä?ei ku äänestään kokoomuksen väkeä.
Vai olikohan kyseessä Stubid?
Komeus,älykkyys ja varsinkaan viisaus eivät ole toistensa synonyymeja.Kauneus on taas katsojan silmässä,minusta mies ei voi edes olla kaunis,komea kylläkin.
Kokoomuksen jyrki katainen ja stubb ,e kaksikosta seuraava suomentasavallan PRESIDENTTI,OSAAVAT OLLA EDUSTAVIA JA KOMEITAkin
Tietty olisi mukavaa jos minä-minä-minä narsisti Stubb olisi pääministerinä ollessaan kiinnittänyt yhtä paljon huomiota valtiollisiin asioihin kuin loafereidensa, pyöräilypöksyjensä sekä
pukujensa in-styleen ja golfkenttien nurmivaurioihin. Vähemmän twiittausta enemmän vastuunottoa.
SAULI NIINISTÖ,JYRKI KATAINEN,ALEKSANDER STUBB
Varsinainen karhukopla.......
Olenkin tulossa taas sinne Keuruulle.
Tuonnehan se olis sopinu Korpi-Jukolaan veljilleen pitään puheita, anteeksi Hevoset, eihän se teidän vika ole että se stuppi on hevoshammas ja valehtelija pahimmasta päästä. Paree verrata manneihin
Stubb on HIFK miehiä ja 1 parhaista pääministereistä kautta suomen historian. hyvin arvostettu ja pidetty mies.
Rock"n roll and blues and jazz,kiss my ass...........................
Soul ja reggae ok. riittää hyvin STUBB & KATAINEN & SAULI NIINISTÖ ovat huippu miehiä,laittavat suomen talousasiatkin kondikseen.
Hyvät Kansalaiset.med börjare:: KOKOOMUS voittaa seuraavatkin vaalit.