Paraati

Marssiminen ei tietenkään ole inttiajan tärkein asia, mutta kyllä ihmetyttää kun paraatijoukot eivät osaa nykyisin marssia tahdissa. Ojennukset on miten sattuu jne. Ihan hävetti katsoa itsen. päivän paraatia.
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Todellakin. Erityisesti pisti silmään RUK:n ruodut. Siellä upseerioppilaat sinkoilivat suuntaan jos toiseen.

Tahtikin oli kuin venäläisillä vuonna -39, kun yrittivät marssia Helsinkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mars kirjoitti:

Marssiminen ei tietenkään ole inttiajan tärkein asia, mutta kyllä ihmetyttää kun paraatijoukot eivät osaa nykyisin marssia tahdissa. Ojennukset on miten sattuu jne. Ihan hävetti katsoa itsen. päivän paraatia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu