Tahtoisin olla rohkea tänään. Tiedän etten ole. Olen kadottanut viimeisetkin rohkeuden rippeet suhteesi.
Tänään tahtoisin
nytlevolle
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oletko mies?
Yleisesti niille jotka tuntevat ettei ole tarpeeks rohkeita.
onko ikävöinti helpompaa onko kaipaamisesta helpompi luopua kun voi sanoa itselleen etten ole koskaan tarpeeksi rohkea, ei sitä voi koskaan tapahtua, luovun koko ajatuksesta!
Mä olin jo rohkea, useaan otteeseen. Mutta ei toiselle voi mitään. Jos tunteet ei ole molemminpuolisia (tai välissä on muuten vaan joku näkymätön este), on tyydyttävä kohtaloonsa. Saan silti olla ylpeä rohkedestani. Häntä* joudun vihaamaan hetken, ihan vaan itseni tähden.
Elämän tilanteet saattaa vaikuttaa siihen. Yksinkertasesti viestillä, ei kannata yrittää mitään äärimmäisen monimutkaisa asioita, vaan suoraan kysyä / ottaa yhteyttä ilman mitään vippaskonsteja. Vaikkakin mulla on vaan yks mielessä, en tiedä onko varattu vai ei liityykö se koko hässäkkä häneen. Mutta siis suoraankannattaa toimia ihan muiden miestenkin puolesta sanon, tai yleensä miehet toimii tietysti. Kunhan tietää että kiinnostusta on ja se on molemminpuolista, varsinkin jos pientä vihjettä tulee joka suunnalta kaikki vaikuttaa siltä kun ei mitään. Toivottavasti muilla ei tuu tällästä tilaannetta eteen. Minä en tätä pyytänyt.