oletko koskaan nähnyt rehellistä kepulia?

1516

en minäkään :D

9

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viiden_äänen_Ossi

      Taikapeilistä näen Paavon, Kaukon, Maurin, Antin, Annelin..., ketähän näen huomenna

    • rehellisestine

      Haluaa jatkaa eläkeleikkauksia ja kurjista eläkeläisiä, paitsi ei loisikepuja!

    • Halla-ahon_äänestäjä

      TAISTOLAISKAUDEN yya-nuori PUOLUESIHTEERI TIMO LAANINEN VARAKKAIDEN PERHEYHTIÖIDEN VERONKIERTOKONSULTTI MATTI VANHANEN JA PASKALAKIA VARTEN HÄRVELEITÄ TEHNYT JA POLIITTISESTI SÄÄDELLYILLÄ MARKKINOILLA RIKASTUNUT JUHA SIPILÄ

      Yrittäjyysvajeesta kipeästi kärsivä Suomi on huudattamassa pääministeriksi keskustataustaista yrittäjää, jonka kaikki huippusuoritukset on tehty poliittisesti säädellyillä markkinoilla. Paskalakikuvio on tästä vain jäävuoren huippu. Mutta Suomi ei nouse sillä, että me sälytämme päällemme tiukkaa, pakottavaa lainsäädäntöä ja yritämme sitten rustata kasaan härveleitä, jotka toteuttaisivat noita sääntöjä.

      EI OLIGARKKITYYPPEJÄ MATTI VANHANEN JA JUHA SIPILÄ hallitukseen lätkimään muille veroja, Vanhanen on varakkaiden perheyritysten veronvälttelykonsultti ja Sipilä on tehnyt miljoonaomaisuutensa pakkopaskalakia hyväksikäyttäen ja sitten monimutkaisilla järjestelyillä siirättänyt rahansa perheelleen säätiöittäen ja nyt näyttelee palkansaajaa http://m.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2015/2015032719432582_eb.shtml Sipilän sijoitusyhtiö Fortel Invest Oy omisti yrityksestä Sipilän mukaan noin viidesosan. – Siinä on aika monimutkainen malli, jossa ensimmäisessä vaiheessa ei siirry ollenkaan rahaa. Summa ei ole vielä selvillä, se on pitkän tähtäimen suunnitelma. Enkä niitä (summia) haluaisi edes lähteä avaamaan, Sipilä vastasi tuolloin.

      KESKUSTALLA EI VAALEISSA OLE KANNATUSTA, VAIN SIPILÄLLÄ, JA NYT PUOLUE ON PELOISSAAN, ETTÄ KANNATUS SIPILÄN PASKAPAKKOLAKIHYÖDYN TAKIA MENETETÄÄN, SIPILÄ TOIMI POLIITTISESTI SÄÄDELLYILLÄ MARKKINOILLA KERÄTEN RAHAA PERHEELLEEN PAKKO-PASKALAIN AVULLA. JA TÄRKEINTÄ ON, ETTÄ MATTI VANHANEN JA JUHA SIPILÄ EIVÄT ISTU TULEVASSA HALLITUKSESSA. Matti Vanhanen on varakkaiden perheyhtiöiden veronvälttelykonsultti eli sekä Vanhasen että Sipilän työ on suunnitella varakkaille tai omille perheille verovälttelyä. Tämä ei ole moraalista eikä sopivaa demokraattisten maiden ministereille. Tällaiset eivät voi istua hallituksessa lätkimässä muille veroja kuin oligarkit Venäjällä kansastaan erillään.

      Huomatkaa kuinka Vanhasen ja Sipilän puuhista valtaeliitin media vaikenee samaan aikaan kuin Wahlroos on jatkuvan tarkastelun alla VAIKKA WAHLROOS EI PYRI PÄÄMINISTERIKSI TAI HALLITUKSEEN (tukee kyllä ehdokkaita).

      https://www.suomenuutiset.fi/miksi-sipila-vaikenee-paskalakibisneksestaan/
      Green Rock on parhaina vuosinaan myynyt tuhansia, mahdollisesti kymmeniä tuhansia pienpuhdistamoja Suomeen ja kerännyt yhteistyökumppaneineen kymmenien miljoonien eurojen bruttomyynnin. Nyt ollaan umpikujassa.

      SIPILÄ TOIMI POLIITTISESTI SÄÄDELLYILLÄ MARKKINOILLA KERÄTEN RAHAA PERHEELLEEN PAKKO-PASKALAIN AVULLA
      https://www.suomenuutiset.fi/miksi-sipila-vaikenee-paskalakibisneksestaan/
      Kuvio on ruma, mutta tulee samalla paljastaneeksi karulla tavalla, mistä paljon mainostetussa cleantechissä on oikein kyse: Suuret massat pakotetaan maksamaan alati tiukkenevan ympäristölainsäädännön varjolla, jolla luodaan harvoille ja valituille rahastusautomaatti. Matias Turkkila

      MITÄ TÄSTÄ PITÄÄ AJATELLA JA MIKÄ ON SIPILÄN ROOLI? SIPILÄ RAHASTI PAKKOLAILLA HAJA-ASUTUSALUEIDEN KANSALAISIA HANNELE POKAN SIVUSTATUELLA
      https://www.suomenuutiset.fi/miksi-sipila-vaikenee-paskalakibisneksestaan/ Mikä on Juha Sipilän rooli tässä kaikessa?Laitteiden myynnin huimin kasvuvauhti koettiin aikana, jolloin keskustajohtoinen hallitus nuiji kansan vihaaman paskalain läpi soraäänistä piittaamatta. Tulitukea annettiin keskustalaisen Hannele Pokan johtamasta ympäristöministeriöstä. Green Rock viritti toimintaansa siten, että se olisi pystynyt valmistamaan valtavan määrän laitteita.

      SIPILÄN TAPPIOTULOKSET OVAT KIRJANPIDOLLISET ja juuri tästä syystä yhtiöissä tehdään oikaistu tuloslaskenta, jossa virallisen tuloksen perusteella tehdään muokattu todellisen tuloksen paljastava laskelma, teknisesti eliminoidaan erilaiset joustot, joilla virallista tuloslaskelmaa manipuloidaan. Joustojen eliminoimisen jälkeen saadaan vertailukelpoinen tulos eli kansankielellä kusetukset pois ja todellinen tulos esiin. MITEN TEEN SIPILÄN FIRMASTA OIKAISTUN TULOSLASKELMAN, OHJEET http://smallbusiness.chron.com/adjust-balance-profit-loss-report-42053.html

      • samasamasama

        korjaus PERHEYHTIÖIDEN VERONKIERTOKONSULTTI

        pitää olla veronvälttelykonsultti


    • Olette aika uskomatonta sakkia, jotka luotatte kansalaisten politiikan huonoon muistiin. Mistähän on tullut jo 40v politiikkaa seuranneena nämä sananparret, iltalypsy, kepulainen ei ikinä pasko mihin kyykistää, kepu pettää aina? Olette istunut hallituksissa pitkät ajat, nyt oppositiossa ja aina kääntäneet takkinne . Tiedät ja tiedätte varmaan mitä selkärangattomuus merkitsee. Kaikki puolueet ovat olleet aina vaalien alla köyhän asialla ja sen jälkeen unohtaneet sen. Vittu, viina ja tupakka on ollut vakioaiheet eduskunnassa ja kaikki konkreettiset asiat unohtuneet. Milloin on ollut, jalas mökki fiasko, milloin on Ruusunen tai Kuronen kampittanut, kenen puutavarat ja kuka ne on maksanut lista on pitkä kuin Kepun vaalivalhe lista. Tukipaketit Kreikkaan ja muualle? Kiviniemi puolusti ja ajoi asiaa, mitä teki Kepu käänsi takkinsa tässäkin asiassa. Mitenkä on puolueenne suhtanutut lasten hyväksikäyttöihin, eli persereiän korkkausseremonioihin, ette mitenkään. Ne paskauskonlahkolaisethan ovat äänestäjiänne. Perintövero ja lahjavero pois, joo siitähän hyötyy vain ja ainoastaan kepun äänestäjistä tilalliset, jotka saisivat EU lypsämisen siirtymään rahatta seuraavalle sukupolvelle ja muut maksaa. Itse en osta Suomalaista elintarviketta ikinä, enkä tule ostamaan. Esität Sipilä jotain yrittäjää ja sellainen oletkin ollut, mutta mikä yrittäjä se on joka myy elämäntyönsä ja unohtaa duunarisa, jotka ovat sen yrityksen eteenpäin vieneet? Samanlainen oman edun tavoittelija kuten kaltaisesi muutkin. Kaikenlaiset kytkökset poliittisiin järjestöihin ja yrityksiin pitäisi kriminoida, koska Valio on hyvä esimerkki asiasta. Kyllä näyttää kansaan uppoavan kivakielinen ystävällisen oloinen persoona, vaikka mikä kasvokuvan taakse kätkeytyykään. Väyrynen on poliitikko ja pyrkyri ollut koko elämänsä , eikä ole sitä kieltänytkään. Kohta on kapina Suomessa, jos kaltaisesi ja edustamasi puolue jatkaisi Stupidin kyljessä. Itse haluan muutosta ahneuteen, oman edun tavoitteluun ja rehellisyyteen. Sitä ei tuo Kepu, ei Kokoomus eikä Demarit takiaispuolueista puhumattakaan. Persut toivottavasti saavat niin paljon ääniä, että hallitukseen ei tarvita kuin joku muu hömppä jonnenjoutavaan ministerivirkaan.

    • Oinosenvävy

      halla-ahon äänestäjälle:

      Ei kokonaisliikevaihtoa voida nostella eikä laskea jälkikäteen. jos se on ollut jonkusen miljoonan niin ei siitä 10 miljoonaa voittoa saa aikaan muuta kuin italialaiset. Heillä on kaksinkertainen kirjanpito ja yksinkertainen kirjanpitäjä.

    • kepuliripulipaska

      "oletko koskaan nähnyt rehellistä kepulia?"
      En, enkä tule koskaan näkemäänkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      338
      11705
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7946
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      2983
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2248
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      153
      2187
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1646
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      54
      1096
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe