CP-vammaiset aina huonolla tuulella

Miksi näin?

Olen viime vuosina tutustunut useampaan cp-vammaiseen .He ovat kaikki aivan erilaisia useimmissa asioissa vaan yhdistävä piirre on ilkeä pahantuulisuus,

Olen kait ollut hyvin naiivi kun kuvittelin,että "erilaiset" (challenged) ovat yleensä kuin "happy drunks"
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aloituksessaan lapanen taas virittelee keskustelua itselleen.

Äänestä

minäkään en viihdy vammaisten seurassa. pelottavaa sakkia. saunantaakse vaan!

Äänestä
  • minäkään..... multipersoona lapanen vauhdissa. On tainnut mennä lapanen väärään jalkaaaaan

    Äänestä

Ärsyttäviä kuolanaamoja ovat. Nauran aina niille ylpeänä!

Äänestä

Naurat... vaikka tiedät hyvin että et voi missään tilanteessa ja itsellesi nauraa ylpeänä... Vain korkeintaan tietoisena omasta vajaavaisuudestasi kateellisena katsella muiden onnea. Olivatpa he sinun mittariesi mukaan ketä hyvänsä, tiedät olevasi onnettomampi kuin he.

Äänestä

Tappasin itseni jos tajuaisin äkkiä olevani kehari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vammaistenhoitaja kirjoitti:

Miksi näin?

Olen viime vuosina tutustunut useampaan cp-vammaiseen .He ovat kaikki aivan erilaisia useimmissa asioissa vaan yhdistävä piirre on ilkeä pahantuulisuus,

Olen kait ollut hyvin naiivi kun kuvittelin,että "erilaiset" (challenged) ovat yleensä kuin "happy drunks"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu