Eli toi on ihan tavallista siis, että pingi on reilusti hitaampi 4g:llä kuin ADSL-yhteydellä? Kohtuullisesta siirtonopeudesta huolimatta netin käyttö on takkuista, kun viiveet kasvavat.
Latenssia 4G-yhteydessä
2
162
Vastaukset
- SeleneE
Tuo on totta, että kiinteällä yhteydellä pingit ovat pienempiä ja jos ne ovat korkealla niin niitä voi operaattorin kanssa koittaa hioa tai säätää modeemia. Näillä mobiiliyhteyksillä pingit ovat heitteleviä ja korkeampia tuloksia antavia, näitä ei oikein pysty "kontrolloimaan". Pelaamista varten suosittelen ainakin itse tuota kiinteää yhteyttä :)
- Teztaaja
Testituloksia 4G/4G verkossa:
Serverit: Suomi, Tanska, USA
Ping Suomi: 8-261
Ping Tanska: 31 - 514
Ping USA: 129-724
Sama 100/5 megasella kaapelinetillä (Elisa viihde, tod. nopeus 96-111/4.78-5.41):
Suomi: 7-12
Tanska: 14-39
USA: 123-149
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1476774MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635883Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884529NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004456Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1594263Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941650- 4021536
- 821359
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301345Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122