CD-levyt/Millä ohjelmalla ?

Tää voi olla tyhmä kysymys, mutta jos haluan tehdä cd-levyjä joita voi soittaa erityyppisillä laitteilla (kannettava cd-soitin, stereolaitteiston erillinen soitin ja dvd-soitin) niin mikä ohjelma olisi sellainen,jolla nuo laittet toistaa sitten levyn. käykö Windows Media Player vai onko parempia ?
6486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..joo eiköhän noi kaikki toista samoja levyjä, vai oleko koskaan nähnyt sellaisia levyjä jotka olisi pitänyt polttaa juuri kannettavaa cd-soitinta varten, entä dvd-soitinta varten?
No, dvd-soittimethan soittavat melko hyvin mp3:set, mahtuu enemmän!

Ja poltto-ohjelmana on hyvä esim. Nero, saa kaupasta!

Äänestä

sekavahko :-), mutta polttohomma käy ehkä parhaiten juuri Nerolla, ja soittaminen sitten melkeinpä millä vaan multimediaa ymmärtävällä ohjelmalla, kuten ehdottamasi WMP.

Äänestä

Tarkoitin sitä, että tuleeko siitä Windows Media Playerilla tehdystä levystä WMA-muotoinen, jota ei kuulemma kaikki soittimet toista...

Äänestä
  • !!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • vain soitin (Player).
    Ellei siitä ole tullut juuri uutta versiota...

    Äänestä

  • On ymmärtääkseni kirjoitti:

    vain soitin (Player).
    Ellei siitä ole tullut juuri uutta versiota...

    On uusi versio. Se myös keittää kahvia ja paistaa pizzan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasta-alkaja kirjoitti:

Tää voi olla tyhmä kysymys, mutta jos haluan tehdä cd-levyjä joita voi soittaa erityyppisillä laitteilla (kannettava cd-soitin, stereolaitteiston erillinen soitin ja dvd-soitin) niin mikä ohjelma olisi sellainen,jolla nuo laittet toistaa sitten levyn. käykö Windows Media Player vai onko parempia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu