Kuukausi sitten kuukautisten piti alkaa lauantaina tai sunnuntaina, mutta kuukautiset eivät alkanut lääkkeiden takia, kuukautiset alkoivat vasta perjantaina. Mietin tässä, että seuraavaksi kun kuukautiset alkaa, niin alkaako kuukautiskierto normaalisti vai alkaako uusi kuukautiskierto? Viitsinkö testata varmuuden vuoksi?
a) jos kuukautiskierron pitäisi alkaa normaalisti, niin nyt 4-5 päivää myöhässä
b) jos uusi kuukautiskierto alkaisi, niin odottelen vielä alkaako kuukautiset vai ei huomenna tai viimeistään nyt viikonloppuna
Kiitoksia etukäteen!
kuukautisista
1
112
Vastaukset
- apspaps
No mä en nyt ymmärtänyt tuosta mitä sä tarkoitat kuukautisten normaalilla alkamisella?
Oletetaan nyt kuitenkin näin. Jos sulla kierto on ollut 28 päivää, eli neljä viikkoa, niin huomenna perjantaina pitäis menkkojen alkaa.
Ainakin itselläni lasken aina niin, että meneillään olevan kierron eka päivä oli se, kun vuoto alkoi. Menis ainakin multa liian vaikeeksi sähläilyksi jos pitis alkaa miettiä vielä vanhojakin kiertoja ja niiden alkamisten mahdollisia pikku heittoja.
Mille susta itestä nyt tuntuu? Vaikuttaako yhtään sille, että menkat ois alkamassa, vai tunetko jotain mahd. raskauteen viittaavaa kehossasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731