TV1 voisi jättää pukuesittelyt iltapäivä- ja viikkolehdille selinineineen. Ompelimojen mainostaminen on yhtä tyylitöntä kuin, jos nimettäisiin leipomot, panimot ja tuottajat.
Toimittajat näyttävät opetelleen kasvot lööpeistä. Myös kuvaus on monesti törkeän pinnallinen kameran seuratessa julkkiksien leikkauksia ja uurteita, jättäen huomiotta monet vieraat, joita emme näe kohu-uutisissa viikottain.
Ainakin vuosi sitten FST:n ohjelma TV2:ssa oli huomattavasti asiallisempi.
TV1:n muotinäytös
4
602
Vastaukset 4
- Tekijä esille
Olen täysin eri mieltä, muotisuunnittelija on taiteilija. Kyllä maalaustakin katsellessa haluaa
tietää kuka on tekijä. Samoin on pukusuunnittelijoiden kanssa.- epämuodikas
Tämä EI ole taide- eikä pukunäyttely, jossa niiden tekijöitä pitäisi alleviivata. Kuten jo mainitsin, iltapäivä- ja viikkolehdet kertovat varsin mieluusti toissijaiset seikat niistä kiinnostuneille lähikuvilla ja juoruilla höystettynä. "Virallinen lähetys" keskittyköön sisältöpuoleen eli itsenäisyyden juhlaan ja juhlijoiden kommentteihin.
Pukuarvostelut tuovat markkinameininkiä ja koiranäyttelytunnelmaa lähetykseen. - loistokas
epämuodikas kirjoitti:
Tämä EI ole taide- eikä pukunäyttely, jossa niiden tekijöitä pitäisi alleviivata. Kuten jo mainitsin, iltapäivä- ja viikkolehdet kertovat varsin mieluusti toissijaiset seikat niistä kiinnostuneille lähikuvilla ja juoruilla höystettynä. "Virallinen lähetys" keskittyköön sisältöpuoleen eli itsenäisyyden juhlaan ja juhlijoiden kommentteihin.
Pukuarvostelut tuovat markkinameininkiä ja koiranäyttelytunnelmaa lähetykseen.Tarjakin arvostaa pukusuunnittelijoita. Kutsun oli saanut hänen oman pukunsa uunnittelija, sekä myös kolme muuta nuorta pukusuunnittelijaa.
- Minä vaan
No älkää jauhako paskaa tyhjästä!!!! Sillä nyt ei oo mitää merkitystä, mutta ite ainaki kuuntelen mielelläni mitä mieltä ammattilainen on ko. puvusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606