Tässä esimerkki siitä, mitä ei ainakaan kannata ostaa. Sänky, joka maksaa lähes 4000€, on täysin susi.
Maskun kanssa ollaan tapeltu nyt 2kk ja loppua ei näy. Kauppa siirtyy kuluttajariitalautakunnalle.
Sänkyä on käynyt katsomassa erinäiset " korjaajat " . Sängyssä ei kuulemma ole vikaa.
Sänky siis on jenkkisänky yhtenäisellä petauspatjalla. Kun toinen hievahtaa hiukan, niin koko sänky heiluu ja herättää nukkujan. Voitte vaan arvata kuinka paljon, jos toinen kääntää kylkeä.
Hienoa omistaa kallis sänky, jossa ei voi nukkua. Älkää vaan missään nimessä menkö myyjien puheisiin ja ostako kyseistä hökötystä.
Maskun Permafit 300 jenkki
5
3937
Vastaukset
- Lellu61
On nukuttu yksi yö jenkkisängyssä, joka heilui miehen yskimisen tahdissa! Ja samoin kun hän nousi välillä ylös, niin olipa se heilumista! Maksoi tonnin, joten olisin odottanut jotain parempaa, Jyskistä ostettiin. Onkohan joku virhe, vai tällaisiako ne on?
- Pekkako86
Itselläni ja avovaimolla nyt muutaman yön ollut kyseinen P300 jenkkisänky, eikä olla havainnut edellä kuvattua heilumista. Aikaisempaan runkopatjasänkyyn verrattuna mukavan jämäkkä, mutta silti muotoutuu selän mukaan. Ostaessa sai valita patjan jäykkyyden. Olisikohan ketjun aloittajalla tullut valittua liian pehmeä?
- Mariskala
Meillä on ollut Permafit 100 -patjat jotka ostettu 4/2013. Alkuun olivat hyvät, valitsimme molemmille sopivat "kovuudet". Keväällä 2016 jouset olivat painuneet kuopalle, saimme uudet patjat tilalle. Ne olivat napakat. Nyt puolen vuoden kuluttua jouset ovat taas kuoleutuneet ja selät ovat kipeät. Emme todellakaan suosittele kyseisen firman tuotteita.
- Sänkymees
Kannattaa heivata perusjenkit kuuseen,ja hommata tilalle "tempur-tyylinen" jenkki.Eli jenkkisänky jossa ei ole heiluvia jousia,vaan palautuvaa viskoelastista vaahtomuovia.Petauspatja,välipatja sekä rungot viskoa.Ei paljon toisen kääntelyt,tai nousemiset heilauta omaa puolta.Ja tosiaan markkinoilta löytyy jo jonkin verran tarjontaa perus tempuria edukkaammilla hinnoilla.
- Pahoinvoiva
Milou 1, miten asia ratkesi ko. jenkkisänkyjen kohdalla? Kärsittekö tappion omasta pussista vai tuliko Masku vastaan? Meillä vastaostettu Hilding Eden -sarjan jenkki, ja yhden yön olen siinä pyörinyt ilman unta. Ihan järkyttävä sänky! Paljon halvempia jenkkejä mm. siskolla ja tyttärellä, mutta eivät keikuta tuolla tavoin. Siellä se nyt uusi, hieno sänky on makkarissa - odottamassa menoa "jonnekin". Nukutaan vierashuoneen joustinpatjoilla...ei kyllä naurata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937748
- 403722
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31772Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703