Windows Phone linuksisteille

Nyt voivat linuksistitkin huoletta ostaa itselleen laadukkaan Windows Phone puhelimen sillä siihen saa Microsoftin toimesta kaikkien linuksistien rakastaman komentokehoitteen.

Enää ei ole mitään syytä olla ostamatta kunnollista Windows puhelinta.

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ms-dos-mobile/8573c4a8-b9df-4409-90a6-dad2dc0b6b26
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Toi oli kyllä aprillipila
Yst ter Pentti Nelonen
Kippis.

Äänestä
  • Itse asiassa ei ollut

    www.tekniikkatalous.fi/viihde/aprillipila jai elamaan msdos tuli alypuhelimeen/a1056816

    Äänestä

  • Reilu kädenojennus linukshihhuleille - loistavaa Microsoft!

    Äänestä

Ei kukaan Linux-käyttäjä mitään windows-paskaa osta. Linux-käyttäjillä on Android-puhelimet ja jatkossa yhäö useammalla on Ubuntu-puhelin. Windows ei tule kelpaamaan suomalaisille muutenkaan, Nokia tulee takaisin Android-puhelimen kanssa. Kansa haluaa Androidin tai hienon Ubuntun, joka on kansainvälinenkin nimeltään.

Äänestä
  • Kaikilla linukshihhuleilla on Windows kotonaan - eivät vain tunnusta sitä, koska "linuks-vakaumus" estää sen, mutta käytäntö on osoittanut muuta.....†
    Nyt sitten on tullut taas uusi syy ostaa uusi Windows-tuote - kaupan päälle se linukshihhulien kehuma viruksettomuus - Windows Phone!

    Äänestä

Puhelin voi olla kunnollinen, mutta käyttis on täys paska.

Äänestä

Aloittajan tiedoissakin taitaa olla paikkaamattomia aukkoja koskien MS-Dossia.

Äänestä

" Microsoftin toimesta kaikkien linuksistien rakastaman komentokehoitteen."

Windowsin komentokehote on vitsi Linuxin päätteeseen verrattuna. Ehkäpä windows-hihhulit ei päätteen käyttöä ymmärräkään koska vertaavat sitä windowsin komentokehotteeseen, jolla ei voi tehdä mitään, turhake.

Äänestä

Ei todellakaan osteta mitään Windows Phone romuja, en huolisi sellaista edes ilmaiseksi. Surkea käyttöjärjestelmä ja sen lisäksi rauta on surkeata eli edes paremman käyttöjärjestelmän vaihtaminen ei tekisi niistä romuista kunnollisia.

Äänestä
  • Kyllä sinä ostat - et vain ilkeä tunnustaa!

    Äänestä

Toi on jännä, että aina haukutaan Windows Phonea paskaksi mutta ikinä en ole saanut kunnon perusteluja. Miksi ajattelette niin? Vain siksi että siinä lukee Windows? Vai ettekö ole ikinä käyttäneet sitä kunnolla?
Jos joku nyt kertoisi täydelliset perustelut niin uskoisin teitä.

Äänestä
  • -Ei moniajoa!
    -Ei oikeita ohjelmia!
    -Mikään muukaan ei toimi!

    Äänestä

Trololololooooo lololollolollolllooo. Onko kivaa puhua paskaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


WindowsJyrää kirjoitti:

Nyt voivat linuksistitkin huoletta ostaa itselleen laadukkaan Windows Phone puhelimen sillä siihen saa Microsoftin toimesta kaikkien linuksistien rakastaman komentokehoitteen.

Enää ei ole mitään syytä olla ostamatta kunnollista Windows puhelinta.

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ms-dos-mobile/8573c4a8-b9df-4409-90a6-dad2dc0b6b26

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu