Mistä kaipaamasi ihmisen luonteenpiirteestä pidät eniten?
Kysymys yölle
vastaajosjaksat
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
tosi- aito
Hyvin jankattu itseasiassa.
Puhelias. Äänessä eri sävyjä. Puhuessa myös vartalo mukana.
En pidä lainkaan hänen luonteenpiirteistään, vain perseestä ;D
No eipähän tarvii turhista pälistä :D Simppelit jutut on monesti parhaimpia.
Mukaansatempaava, mielettömän huomioiva.
Vaikea sanoa mistä eniten.
Ehkä se on herkkyys, koska siitä kumpuaa moni muu hänen hyvä piirteensä. Näin uskon. Tai mitenpäin vaan...
Hauska, ainakin; saa minut aina nauramaan ja "ujosti" hymyilemäänkin.
(hänellä on muitakin luonteenpiirteitä,joista pidän)
Miehelle tämä
Hän on nokkela huumoriltaan ja helposti lähestyttävä. Naiselle tämä.
No miksi et sitten lähesty kuitenkaan ? :)
No mistäpä tiedät vaikka lähestyykin?
Kyllä lähestynkin. Ei se ole lainkaan vaikeaa. En kuitenkaan liimaudu kiinni. Hän näet saattaa tykätä minusta eri tavalla kuin minä hänestä.
Aika fiksua.
Hmm, vaikea valita yksi. Yksi parhaista on huumorintaju.
Rauhallinen määrätietoisuus. Pidän siitä hyvin paljon.
Järkevyys
Herrasmiesmäisyydestä menee pää pyörälle
Se hyväksyy muut ihmiset sellaisena kuin ne on.
:) Nauratti nyt tää. Sopis yhteen naiseen. Semmonen se on. Omanlainen. Oon se poikkeus kans. Ei se enää haittaa. Sen polku on erilainen. Me ei tulla koskaan menemään samaa polkua. En mä muuta kun rukoilen et mun polun varressa on toinen kulkija polulla. Sellainen toivekin on kuka se olisi. Jos elämällä olisi vielä jotain annettavaa. Ja mä sen arvoinen.
Selvititkö koskaan haluaako se kulkea kanssasi samaa polkua? Tuskin. Hankala siinä polulla on pysyä, jos toinen tuuppii koko ajan pois.
Ei niin lyhyen tuttavuuden perusteella tiedä luonteenpiirteistä mitään. Olin sellaisessa kohdassa, olotilassa ja elämäntilanteessa, että pelkkä huomaaminen, huomioiminen, hymy, katse, pilke silmäkulmassa, taito vetää lähelle ... tekivät itsetunnolle niiin gutaa, että vahinko sattui. Mutta onneksi vain mielessä, ei oikeassa elämässä. Hänen luonteenpiirteensä luultavasti estivät sen.
Lisäys, joka kertoo jotain luonteesta: toisella keskustelufoorumilla tyyppi nosti eli kaivoi epämiellyttävän asian menneestä ajasta esille. Se kertonee wittumaisuudesta, ikävästä käytöksestä, kiusaamisesta, jolla ei ole kovin hyvä kaiku nykypäivänä.
Hyvät tissit oli.
Tämän mukaan rynnäsvarustus on naisen luonteenpiirre. Ettet vain ole sovinisti.
Mielikuvitus tekee nyt varmaankin kepposet, niin kovasti se yrittää aiheeseen puuttua. Jos sinä tissifetissi olet jotenkin takapiruna tässä toosassa, niin minä en tunnistamisesta huolimatta ota yhteyttä. Osaatko arvella, kuka ottaa?
Tavastaan olla vihainen
kyvystään kääntää huono päivä paremmaksi,
taikoessaan hymyn kasvoilleni vaivattomasti...
Tavastaan flirttailla tai oikeastaan myös hänen oikeudenmukainen käytös minuakin kohtaan vaikka olenkin vähän "omanlainen"
Huumorintaju, hänen seurassaan on aina hymy herkässä :) ei siis mikään pelle ole, vaan lähinnä hauskat sanavalinnat omaa hän.
Hän on semmonen sopiva sekopää...
hiukan vieno
ha haaa :D
Vieno?
:D
Minä ainakin olen kaino Vieno.
Luonnollisuus :)
Hänen ilkikurinen huumorintaju uppoaa minuun.:) T:Nainen
Erittäin paljon samanlainen kuin minä, niin tuttu, vaikka vieras