Kirjoittelin tuossa taannoin tänne lomaromanssistani...Lomalta paluustani on kulunut nyt n. kuukausi ja edelleen ole ollut yhteydessä siellä tapaamani miehen kanssa. Itseasiassa hän jopa tänään soitti(ei ollut ensimmäinen kerta). Ongelma on se, että minulla ei tunteet tätä ulkomaalais komistusta kohtaan ei ole lamaantuneet. Ajattelen häntä koko ajan, joka paikassa, ensimmäisenä aamulla ja viimeisenä illalla.
Tunteeni nykyiseen mieheeni ovat kadonneet, en halua koskea häneen, enkä hänen koskevan minuun. Viivyttelen joka ilta nukkumaan menoa, en halua edes puhua hänelle. Ehkä se on syyllisyyden tunnetta ja häpeää. En halua satuttaa häntä, jonka olen jo valitettavasti tehnyt...todella sekavaa.
Tunteeni nykyiseen mieheeni ovat kadonneet, en halua koskea häneen, enkä hänen koskevan minuun. Viivyttelen joka ilta nukkumaan menoa, en halua edes puhua hänelle. Ehkä se on syyllisyyden tunnetta ja häpeää. En halua satuttaa häntä, jonka olen jo valitettavasti tehnyt...todella sekavaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuules tyttö rukka. Vaikka se etelän hetelmä sulle ehkä on soittanutkin, niin luuletko tosiaan, että olet ainoa pano sille???!!! No way!!!
Harmi vain että teet todella väärin miestäsi kohtaan. Mutta mutta, uskompa että temppusi kalahtaa vielä omaan nilkkaasi jossain vaiheessa elämääsi. = )
Ymmärrän miltä sinusta tuntuu. Kuitenkin, you can't eat the cake and save the cake, vai miten se sanonta menee. Sinun on tehtävä päätös johonkin suuntaan, koska nykyiselle miehellesi tämä on varmasti todella vaikeaa aikaa. Ja sinulle tietysti myös. Eihän sitä tiedä, ehkä lomaromanssisi on oikea mies sinulle... tai sitten ei... sitä ei voi tietää.
Mutta jos todella rakastaisit nykyistä miestäsi, tuntisitko noin vahvasti jotain miestä kohtaan jonka olet matkalla tavannut...?
Kaikkea hyvää, toivottavasti teet oikean raktkaisun, mikä se sitten onkin.
Onneksi et ole vaimoni !
Onneksi en ole sinun tai kenenkään muunkaan vaimo!!!
Elän parisuhteessa, seurustelusuhteessa, vai miksi avoliitoksi tätä pitäisi kutsua....
Täytyy kyllä myöntää, että meidän parisuhteemme on ollut mielestäni "karilla" jo pidemmän aikaa.
Miestäni ei tunnu haittaavan, että kaikki vähäinenkin seksuaalinen kosketus on hävinnyt, puhumattakaan mistään tunteiden osoittamisesta. Joten voisin katsoa tämän jo syynä siihen, että annan itseni tuntea näin vierasta miestä kohtaan. En sano, että se on vieläkään oikein, mutta luultavasti hyvin suuri osatekijä.
Moikka!Ymmärrän hyvin tunteesi..Jos haluat jutella asiasta muualla kuin näillä sivuilla missä tilannettasi ja tunteitasi vaan herjataan voit kirjoitella mulle sähköpostiin [email protected]!Pistäthän nimimerkkisi niin tiedän sitten kuka olet=)
..itse olin parisen vuotta sitten opintoreissulla etelassa kun tapasin siella aivan ihanan miehen. Komean, joka osasi sanoa juuri ne oikeat sanat oikeassa paikassa...aina kun nain Hanet minusta tuntui kuin jalkani olisivat lahteneet pois alta. Vastustelin kuitenkin enka antautunut edes suudelmaan koska elin silloin suhteessa.
Suomeen palattuani en kuitenkaan saanut Hanta mielestani. Han lahetti viesteja paivittain ja soitti joka toinen. Syyllisyyden tunteesta ja halusta olla Hanen kanssaan jatin poikaystavani jonka kanssa olin seurustellut yli 2vuotta.
Kuukauden kuluttua varasin matkan ystavani kanssa samaiseen maahan ja vietin mahtavan romanttisen viikon Hanen kanssaan. Kavimme ravintoloissa syomassa, katselimme tahtia rannalla, otimme valokuvia toisistamme...ja rakastelimme intohimoisesti..Kun sitten tuli lahtopaiva itkin lentokentalla ystavani minua lohduttamassa. Suomeen paastyani kavin heti teettamassa valokuvat ja lahetin niita myos Hanelle postissa. Pidimme yhteytta n.parisen viikkoa paluuni jalkeen. Yhtakkia kaikki loppui kuin seinaan. Han ei vastannut viesteihini eika soittoihin joten paatin soittaa Hanen kaverilleen kysyakseni mita on tapahtunut. Han kertoi etta "mieheni" tyttoystava oli saanut kuulla minusta ja etta tama on raskaana. Se tuli kuin salamana kirkkaalta taivaalta.Mina kun luulin olevani hanen tyttoysta.
Nykyaan elan onnellisessa suhteessa jalat maassa ja laksyni olen oppinut. En toki takoita etta sinun ihastuksesi olisi samaa maata mutta ole varuillasi alaka tee hatikoityja paatoksia.
What goes around comes around..
Vai oikeen kävitte ravintolassa syömässä.olipa varmaan hienoa..