Mä olen jotenkin surullinen ja säälin Johannaa. En tunne häntä henkilökohtaisesti, mutta olen törmäillyt vuosien aikana useampaan kertaan. Joskus 3-4 vuotta sitten Johanna yritti tarjoilla itseään 250 euron hintaan (safkat olisi pitänyt maksaa), nykyään Johannan saa yöksi kuudella kympillä. Se on musta jotenkin tosi surullista. Oikeastaan se on syy miksi en täällä enää viihdy. Vähän kuin sylkisi vammaisen päälle. Ei sillä että ketään palstalla kirjoittajista tuomitsisin, olisin itsekin täällä jos en olisi omin silmin nähnyt missä kunnossa se nykyään on.Se varmaan ottaisi vitosesta suihin puistopultsarilta. Elämäntarkoitus on alkoholi
Johanna Tukiaisella alkoi ALE
peräreikäemppu
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyseinen horonarkkari tarjosi kadulla 80 euron hintaan pano ja koko yö. Kauppatavara haisi siihen malliin että ennen yhdyntää olisi pitänyt kolata ripulit pois housuista ja pestä ämmä painepesurilla. Ulkomuoto oli niin saastainen että kauppa ei käynyt kenenkään kanssa.
Kilohinta jää varsin edulliseksi. Pienellä rajalla enemmän runsautta.
Määrä on laatua?
Ei voi pitää paikaansa tässä tapauksessa.
Rahat ovat tyystin loppu, nyt myydään kaikkee, vaatteetkin; Tunkin Facesta 21.4.15:
”Tänään järjestelen ystävieni kanssa kotia kuntoon ja jätesäkkien purkamista, kun niitä on niin älytön määrä ja järjestän sitten kirpparihenkiset myyjäiset mun luona!!!!
Tervetuloa jo tänään katsomaan jos jotain kivaa löytyy, mutta varsinaiset myyjäiset järkkään jonain sovittuna pvänä nyyttikestityyliin. Ilmoitan siitä dollsdancers:fi päiväkirjassani sekä täällä etukäteen!
Mulla on myynnissä ihan kaikkea vaatteista kenkiin, koruihin, koriste-esineisiin yms! Ja laatua ovat todellakin: suurin osa ympäri maailmaa hankittua mutta en vain tarvitse kaikkea! Kännykät pitää sulkea ennen mun luokse tulemista.”
Jatkopostaus: ”Ja tänne on helppo tulla: Suoraan Helsingin ydinkeskustaan! Mulla oli puolet tavaroita ja vaatteita joita en käytä ja ne ovat hienoja!!!!”
”Siis on! Mutta Julian omaisuutta en myy enkä anna kuten eräs toinen teki..... härskiyden huippu!!!” (Tunkki Fb:ssa)
Tunkki tarkoittaa "eräällä toisella" Elena Vikströmiä.
Milloin nuo myyjäiset Albertilla oikein ovat, päivämäärä?
Jostain se saa rahaa viinaan ja nappeihin; kuka sitä oikein rahoittaa?
Niin tai näin, tälleen mentiin viikonloppu Albertin Sodomassa ja Gororrassa, kuva: http://aijaa.com/XKP4dr
”Krapulapäivä......;) http://aijaa.com/XKP4dr ei vaan tästä se taas lähtee menemään....!!!! Sorry kun kehun itseäni mutta olen krapulassakin nätti...... :)” (Fb:ssa 26.4. ip)
”Rohkea nudekuva kotona krapulassa...... http://aijaa.com/UskWLM Tässähän sitä näkee että olen nätti myös krapulaisena, ja lähestulkoon kokonaan ilman meikkiä......:)
Eilen oli aivan ihanat juhlat ja olen todella innoissani tulevasta kirjastani! Se ei sitten mitään vessapaperia ole.....!” (7L 26.4. ip)
Juups, kaikki vaan someen: krapulat, ördaus, tuhnut.
“It's True: I Had nothing on.... But I had the radio on....! -Marilyn Monroe http://aijaa.com/7awtgU ” (Fb 1.5. klo 5:30)
Tunkki on tiensä valinnut. Odotan, että potkaisee tyhjää. Ei menisi enää aikaa tähän.
Tästä Tucs-draaman kaaresta jää muistona vain mittavasti materiaaleja Internetsiaan.