Onko Putin tyhmä vai näytteleekö hän? Eikö hän ymmärrä että muillakin on ydinaseita eikä vaan venäjällä, ja luuleeko ettei mikään ydinase aiheuta tuhoa venäjän puolella jos niitä aletaan käyttää? Tyhmä pitää Putinin olla jos luulee ydinsotaa yksipuoliseksi!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015040219461356_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015040219461356_ul.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
Iltalehden uskottavuus on Joulupukin luokkaa.Mitä tulee Putiniin niin hölmöltähän se näyttää kun ei alistu Amerikan sanelupolitiikkaan.Tätä roskaa tukee suomessa Hesari,yle,iltalehti ja iltasanomat.Sotatilanteessa esimerkiksi Natoa vastaan käyttää varmasti ydinasetta ja hyvä niin.Sehän se Natoa pelottaakin.Maailman parhaat Iskander-risteilyohjukset,joita Nato ei saa edes torjuttua niiden ylivoimaisuutensa vuoksi!Harmi on se,että suomestakin näyttää tulevan niiden kohde.Kiitos RKP ja Kokoomus!
RKP läinen puolustusministeri on ollut poistamassa molempia Pohjois-Karjalan varuskuntia,eli Ylämyllyn ja Kontiorannan. Paskat ne meistä itäsuomalaisista välittää esimerkkinä sekin.että asukkaat on jätetty luvattomista rajanylittäjistä ilmoittamaan ja rajavartiat pois rajalta hikoilemasta.
Vai on ne venäjällä niin huiput aseet ettei sinne kukaan voi tehdä ohjushyökkäystä! Liekkö ilmapuolustus parantunut senjälkeen kun Mtahias Rust lensi punaiselle torille pienlentokoneella! Siinä ei paljon iskanderit auta jos on usko tuotaluokkaa että vain kaikki muut kärsii paitsi venäjä ydinsodassa!
putinilla on jo noussut kusi päähän mutta miten kauan venäläiset katselevat tuota pelleä?
putin on suuri ja mahtava neuvostoliitto miehiä?
näin näille kusipäille aina lopulta käy? http://yle.fi/aihe/artikkeli/2006/11/24/ceausescu-teloitetaan
Se on niin suuri ja mahtava tuo neuvostoliitto? https://www.youtube.com/watch?v=U06jlgpMtQs
Putinin propaganda jatkuu! http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015040319464815_ul.shtml
Romanian diktaattori Nicolae Ceausescu kuoli teloittajien luoteihin ilman oikeaa oikeudenkäyntiä, Irakin diktaattori Saddam Hussein löydettiin maakuopasta ja teloitettiin hirttämällä ja Libyan diktaattori Muammar Gaddafi kuoli viemäriin NATOn tekemässä ilmaiskussa. Teloittamatta on vielä Valko-Venäjän diktaattori Aleksandr Lukashenko. Venäjän diktaattori, tsaari Vladimir Putinin loppu lähenee. Diktaattoreille on tullut aina ansaitsemansa loppu. Putin on mennyt rikollisissa toimissaan jo liian pitkälle ja aiheuttamiensa veritekojen takia hänen viimeiset hengenvetonsa ovat hyvin lähellä tai sitten ne on jo vedetty.