Milloin naisen hakutukea

Maajuntille morsio-ohjelmaa tullaan varmaan Sipilän hirmuhallituskaudella rahoittamaan maataloustuilla.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sullo vähä niinko oma lehmä ojassa ja oottelet et pääsisit emännäksi jollekkin tilalle mut ensi sun pitäs saada tukee jotta voit päästä eres ohjelmaa

Äänestä
  • JOPPEARAHAN KIIHROTRAAHAN MAATILAHAN EMÄNRÄHÄN PAIKKAHA,,:)))))))))))

    Äänestä

  • Lähinnä eka ajatus oli, että "Tällaisille rutsakkeilleko se kaksi miljardia vuodessa menee".

    Äänestä

  • Toivon lähinnä pääseväni steri, isoimaan näitä lantakasoja putinisti hallinnon alaisuudessa.

    Äänestä

  • twiviredalhbpuusepänb kirjoitti:

    Toivon lähinnä pääseväni steri, isoimaan näitä lantakasoja putinisti hallinnon alaisuudessa.

    ahaa taas joku jude kirjoittaa alempirotuisilta ei voi muuta odottaa...putinin hallinnon aikana viedään loppuun kaltaistesi lopullinen ratkaisu

    Äänestä

  • Haista sinä nahkapää iso perce

    Äänestä

Niillähän on jo se oma sisar.

Äänestä
  • Siskonkin kosiskeluun pitsapoika hakee Keski-Pohjanmaan Pro Agrialta kukkakimpputukea.

    Äänestä

  • Ei taida toskn pitsalla enää pikkupilli seistä vaikka annettaisi koko valtion kassa sitä varten pikku törsäpurolle, lakeuksien vesipää konsta pylkkäselle.

    Äänestä

  • treveahlbrgschindl kirjoitti:

    Ei taida toskn pitsalla enää pikkupilli seistä vaikka annettaisi koko valtion kassa sitä varten pikku törsäpurolle, lakeuksien vesipää konsta pylkkäselle.

    nii nii sulla ei o seisonu koskaa mikää muu ku järki päässä....ja näyttäs seisova edelleen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jeltsjackaimpervondtwivi kirjoitti:

Maajuntille morsio-ohjelmaa tullaan varmaan Sipilän hirmuhallituskaudella rahoittamaan maataloustuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu