Taas uusi ääri-islamistinen joukkio, ja uusia murhia Afrikassa, somaliyliopistossa tapettuja kristittyjä 150.
Suomeen ääri-islamisti on kiellosta huolimatta tullut takaisin, ei tottele lakia:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219459591_uu.shtml
Kenian massamurhassa menehtyneen riipaiseva viimeinen viesti: ”Kulta, jos emme näe enää…”
VAARALLISIA kiihkoilijoita ääri-ihmiset
6
69
Vastaukset
- OTSIKON_aiheeseen
- Kristittyjen_vainot
Kristittyjen tämän päivän vaino nousi esille Vatikaanin Pietarinkirkossa Kristuksen kärsimykselle omistetussa jumalanpalveluksessa pitkänäperjantaina.
Palvelusta johti paavi Franciscus, mutta saarnan piti isä Raniero Cantalamessa.
Cantalamessa viittasi Keniassa kiirastorstaina tapahtuneeseen verilöylyyn, jossa Al Shabaab -järjestön militantit tappoivat muun muassa kristittyjä. Hän mainitsi myös äärijärjestö Isisin mestaamat yli 20 Egyptin koptikristittyä Libyassa.
Hän tuomitsi maailman instituutioiden ja yleisen mielipiteen välinpitämättömyyden kristittyjen surmien edessä.
Jerusalemissa kristityt pyhiinvaeltajat eri puolilta maailmaa kulkivat kivettyä Via Dolorosaa pitkin Pyhän haudan kirkolle. Osa kulkijoista kantoi mukanaan suuria puisia ristejä.
Perjantaina alkoi myös juutalaisten pääsiäinen, jonka aikana muistellaan muinaisten israelilaisten vapautumista Egyptin orjuudesta.
- bananana
"VAARALLISIA kiihkoilijoita ääri-ihmiset"
Ihan samanlaiselta kiihkoilijalta kuulostat itsekin. Levität kiihkopuhetta. En antaisi asetta sinun käteesi. - Taavetti.Tavallinen
Muuan David Wilkerson ennusti tämän kristittyjen vainon jo 1975. Lainaa kirjastosta tai osta kirja nimeltä Näky Nyt tai vanhempi versio nimeltä Näky. Tulet hämmästymään, miten oikeassa mies oli ja voit valmistautua kohtaamaan tulevat tapahtumat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!881988- 821800
- 541439
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481395- 1461348
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481272Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441224Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261074- 39975
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket25962