Remmiä valtterille

Eli idea olisi että tunkisin ahtimen 71 valiantin kolmenelikymppisen kaveriksi. Onko kukaan tehnyt vastaavaa komboa ja jos on, niin onko miten hankala saada kilpiin ja millainen urakka muutenkin?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukin tekee rahoillaan mitä lystää,mutta miksi valmiiksi ripeä 340 tarvitsee kevyeen Valtterin koriin ahtimen kun paljon helpommalla pääset ja vähemmin ongelmin rahoin ihan perinteisin virikonstein ellei vauhti riitä.
Myy 340 hyvään rahaan sitä tarvitsevalle ja tilaa vaikka Jenkkilästä valmis 318-360 pata joita löytyy eri viritysastein,esim 318 koneet alkavat 300hv ,siitä sitten ylöspäin johonkin 380hv ja 360 taisi olla yli 400hv parhain versio jos teho se mikä hakusessa,löytyy myös vääntöversioita,näin esim Carolina Engines.
Tietysti moisen kombon 318-340-360 ahtimella on tehnyt monikin(ja monin versioin) ja saanut kait kilpiinkin silloin joskus,nyt nämä EU säännöt muuttaneet kaiken eli en tiedä onnistuuko mutta ongelmat toimivuudessa on ja pysyy näissä "tee-se-itse"ahdinjutuissa=kyllästyt koko vehkeen värkkäämiseen lopulta.

Äänestä

noi 340 koneet ala olla harvinaisia kuin kananhampaat? Mutta niinkuin edellinen sanoikin jo, Jokainen tekee rahoillaan niinkuin lystää. Se että saatko rahoillesi sen vastineen/ kautta kutkutuksen palleihin jota haet? Luulen tai tiedän, ettet saa.
Naapurin kossi kuitenkin ajaa volkkarin turbo kolffilla vielä kovempaa.

Äänestä

Se pointti miksi haluan ahtimen juuri tuohon koneeseen on, että se olisi vähän sellainen tribuutti Mister Normin GSS Demoneille. Ei tuosta olisi tarkoitus (se legendaarinen lause...) mitään älytöntä tykkiä tehdä, mutta jotenkin iski sellainen kutina, että tuollainen pitäisi saada. Ja jotenkin se valmiin koneen tilaaminen ei oikein mielestäni kuulu harrastamisen ideaan...

Äänestä

tiedät mitä haluat, niin ainoa neuvo jonka pystyn antamaan on, että täältä suoli24 sivuilta on turha kysyä mitään. Saat vain kuittailua osaksesi.
Tollanen auto joka sulla on viittaa siihen, että ehkä sulla on parempiakin tietolähteitä.
Overdrive sivusto on omasta mielestä suomen paras amerikkalaisia autoja käsitteleviin juttuihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MOPAR426 kirjoitti:

Eli idea olisi että tunkisin ahtimen 71 valiantin kolmenelikymppisen kaveriksi. Onko kukaan tehnyt vastaavaa komboa ja jos on, niin onko miten hankala saada kilpiin ja millainen urakka muutenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu