Näin entisenä porilaisena tuli nyt vierailtua tälläkin palstalla ja pakko todeta, että se Pori on kyllä täysin paska junttikylä. Tyhmempää porukkaa ei tästä maasta löydy.
Paska junttikylä
PoriOnPaska
13142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
paitsi raumalta
Ja tämän palstan perusteella vedit moisen johtopäätöksen?
Onneksi pääsin Tampereelle. Pori on ahdasmielinen junttila, hyvin ikävä paikkakunta.
Todellakin junttila! Ruma ja ankea betonihelvetti, ankeat ahdasmieliset ihmiset kyllä kaikkein pahimpia. Porissa tiedetään paremmin toisten asiat kuin omat, porilaiset "miehet" pahempia juoruilijoita kuin akat, hyi saatana hameet päälle vaan moisille hinteille!
Terveisisä vaan sinne hervantaan,siellähän oot itsees paremmassa seurassa.Pidä ovet lukossa ettei käy kylmät.Saitko sosussta rahat kun pääsin Porissa käymään.
Toteat:
"ankeat ahdasmieliset ihmiset kyllä kaikkein pahimpia."
Samaan hengenvetoon kuitenkin hintittelet toisia?
Taidat olla itse piilohintti joka ei suvaitse muita ja siitä ahdistuneena tulet tänne itkemään.
Älkää homot tulko meiä palstal.
Mene sinä juntti takaisin sinne navettaan lapioimaan lantaa.
Taitaa korvantaustasi haista
Siinäpä oli oman takapuolensa puhtauden ja älykkyytensä kauniisti esiintuova entinen porilainen. Osanottoni hänen nykyiselle asuinkylälleen.
Yleensä viihtyminen on enemmän itsestä kuin paikkakunnasta kiinni. Paitsi Porissa. Siellä viihtyvät vain kateus ja keuhkotauti. Nurkkakuntaisuus, sisäsiittoisuus ja hyvävelijärjestelmä kuuluvat porilaisuuteen.
Prototyyppiporilaiset tosiaan tuntevat toisten yksityisasiat paremmin kuin omat taskunsa. Heille pelkkä Stockmannilla piipahtaminen tekee koko pk-seudun tuttavaksi, mistä riittää puhetta useita vuosikymmeniä eteenpäin.
Juu pelkkä raumal piipahtaminen piristää kivasti....veettu mikä junttikylä!!!!
Eikös porilaiset luokiteltu Suomen onnellisimmiksi. Eikä sanan edessä ollut vähän.