On sanottu että välillä muutun tietyissä tilanteessa jonkinlaisen paholaisen näköiseksi vakuuttavat lähteet kuten poliisi ja terapeuttini on sen nähnyt ja lukuisat muut ihmiset terapeuttini selitti että minulla on erikoislaatuinen kyky sukkeroida kyseinen ihminen näkemään minut niin tietoisesti tai tietämättäni ja yleensä kyllä teen sen tietämättäni jossain tiukoissa ja vaikeissa tilanteissa ja siskoni läsnä ollessa voiko olla mahdollista ja onks muilla kokemuksia vastaavasta?
miten on mahdollista
manke
6950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä voi, kaikki tämä tapahtuu sinun omassa päässäsi... siinä on siis vikaa vikaa vikaa vikkaa...
Vastasinkin sulle jo toisella palstalla - vastaan tannekin.
Ehka sinulla on hypnoottisia lahjoja?
Hypnoosihan on taysin mahdollista.
Ja sitten: MINKALAISESSA mielentilassa olet yleensa kun tama "piruksi muuttuminen" tapahtuu?
Oletko vihainen tms.?
Toinen "villimpi" teoria on se, etta jos/kun esim. suutut oikein pahasti, oletkin hetken ns. "pahan ruumiillistuma"...
...siis kylla minun mielestani on aivan mahdollista, etta ihminen joutuu hetkeksi "jonkun valtaan"...
Eli hiukan kuin riivaustapauksissa...
Mutta nyt mennaan taas tanne Raamatun puolelle...
Ehkä oletkin sairas ja vain luulet että toiset näkevät sinut paholaismaisena. Ehkä saat tiedostamattasi irvistyskohtauksia tai kasvokouristuksia.
Kannattaa ottaa yhteyttä psykologiin ja psykiatriin. Suosittelen että menet pikapuoliin.
Tämä kyllä on lähellä kolmatta teoriaa...
Entinen tyttöystäväni muuttui välillä enkelistä paholaisen näköiseksi, niin että pelkäsin jopa henkeni edestä. Tämä muutos sattui useimmiten myöhään illalla. Yleensä kun olin palaamasta 'työpalaverista' myöhään illalla/yöllä.
koska ittekkin vihasena kaikki sanoo et silmät menee ihan mustaksi. väriltään siis nuo iiris osat tai värikalvo.
se voi olla kyllä ihan luonnollista.