Ajattelin tänään kiertää tuon luonnonläheisen riistapolun, joka sijoittuu Kalevalle Metsäkoulun ympäristöön. Ajoin totuttuun tapaan paikoitus-ja kääntöalueelle Takamaantieltä päin, kuten aina ennenkin. Ensimmäiselle laavulle jotenkuten selvisin. Tämä on se hirsistä kyhätty rakennelma kallion päällä. Laavussa on sisäseinällä vieraskirjakin- vihkonen, jossa viimeiset merkinnät taisivat olla vuodelta 2011. Tästä eteenpäin oli kuitenkin turha yrittää. Alueella on tehty hakkuita ja tuulenkaatamia on vinksinvonksin. Minkäänlaisia polun merkkejä ei maastossa näkynyt. Tätä se on, kun nykyajan nuoriso ei enää jaksa liikkua.
Riistapolku on ala-arvoisessa kunnossa.
luontoihminen6
6
329
Vastaukset
- böööööö
Böö
- moy
Moi
- NKVN
Tyhmemmänkin pitäisi se ymmärtää, jotta jos ei ole merkittyä polkua, ei ole olemassa koko polkua - ei ole ollut vuosikausiin. Et taida olla luontoihminen laisinkaan, kun et ole sitä huomannut. MENE OIKEIN METSÄÄN !
- liikuntakelpoinen
Metsään meni. Kysymys on siitä, että kun tuttava tuli Tampereelta asti kylään ja oli tarkoitus vaan näyttää hänelle liikkuvana ihmisenä paikallistakin luontoa. Onneksi Alttarvahan suunnalta löytyi ihan patikointikelpoinen polku, ettei päivä pilaantunut.
- moih
Voih
- onkin
Laavu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694811KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883765- 1873456
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783199Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502919- 251984
- 241931
- 1811752
- 301686
- 431385