ketä äänestän

Ketä vihreää äänestän keskisuomessa? Täällä ei ole niin valovoimaista ja pätevää ehdokasta kuten hesassa tai uudellamaalla enkä tunne täältä vielä juuri ketään.
Tyylilaji on tässä. Onko ehdotuksia.

http://kuvapilvi.fi/k/yJTR.png
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuuntele apulantaa

Äänestä

Äänestä vaan jotain vanhaa pierua, vanhassa vara parempi, ainakin mitä viineihin ja juustoihin tulee...

Äänestä

Katsele semmoinen ponihäntäpoika jolla on kilo romua naamassa ja korvissa, kierot silmät, rintalihasten kohdalla ainoastaan kylkiluita ja ulospäin sojottavat hampaat. Se syö vain luomuretiisiä tislatun lähdeveden kanssa ja ruohonlemu leijailee siitä kahden metrin päähän.
Olet löytänyt ehdokkaasi ja voit tanssia sen kanssa viherhumppaa aamunkoittoon!

Äänestä

Ennemmin äänestän luonnontuotetta nauttivaa kun räkäjuoppoo jolla suuret puheet ja pienet teot

Äänestä

Vihreiden aatteellinen kantaisä oli itävaltalainen katolinen mystikko Rudolph Steiner, joka uskoi uudestisyntymiseen, horoskooppeihin, homeopatiaan, maagiseen magnetismiin ja primitivismiin.

Paunion mukaan Steiner-koulun ylioppilas Pekka Haavisto on oikeasti uskotellut olevansa maan päälle uudelleen syntynyt J.K.Paasikivi. Siksi hän oli mielestään myös presidenttiainesta.

Steiner-koulun kasvatteja on myös Oras Tynkkynen, jonka gradu käsitteli ”lihavien representaatiota tv-sarjoissa”. Nämä syventävät opinnot pätevöittivät hänet Matti Vanhasen kakkoshallituksen ilmastopoliittiseksi asiantuntijaksi.
Politisoitunut ilmastotiede hakee teorioilleen vahvistusta sen sijaan, että testaisi niiden kestävyyttä.
Politisoitunut ilmastotiede hakee teorioilleen vahvistusta sen sijaan, että testaisi niiden kestävyyttä. Näin toimivat myös uskonlahkot: pois epäilys, ole uskossa vahva! Ydinvoiman vastustaminen on ympäristöopin perusta.

Heidi Hautala, Pekka Haavisto ja Pekka Sauri, vihreiden Pyhä perhe, on meillä huolehtinut opin puhtaudesta yhdessä kommunismin karaisemien Satu Hassin ja Anni Sinnemäen kanssa.

Dosentti Paunio kuuluu joukkoon korkeasti koulutettuja sosialidemokraattisia asiantuntijoita, joiden neuvoja Sdp ei noudata. Etenkin Erkki Tuomioja ja Tarja Halonen ovat suosineet punavihreää unelmahöttöä, joka on tullut kalliiksi veronmaksajille.

Lasse Lehtinen

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428370472907.html

.

Äänestä

Äänestä pieniä vihreitä henkilöitä. Niitä löydät yön pimeydessä sikaloiden ja navettojen ympäriltä otsalamppuineen ja kameroineen. Otat sellaisen tai pari kiinni työnnät sen nupin vesisaaviin, jos se vielä viiden minuutin kuluttua kykenee ottamaan kantaa ilmaston lämpenemiseen niin siinä on ehdokkaasi! Loput voit syöttää sioille.

Äänestä

Ääni menee harakoille, kun äänestää vihreitä. Ville Niinistö ei saanut ympäristöminisrerinä juuri mitään aikaiseksi ja vihreät ovat oppositiossa ainakin kaksi seuraavaa kautta. Itse äänestän SDP:tä.

Äänestä

Vihreät ovat vatsastapuhujia. He ovat toimintatavoiltaan lähellä Neuvostoliiton aikaisia komunisteja. Suomessa on menossa ympäristön vallankumous ja se on avain eri asia kuin luonnonsuojelu. Maapalon ympäristöntilaan, joka haluaa vaikuttaa pitää omaksua toiminnallinen ajattelutapa ja unohtaa edellisen vihreiden johtaman ympäristöministeriön tominta, jossa lailla määrätään tekemään periaateella, että anetaan siirtymä aikaa, vaikka luotettavaa tekniikkaa ja tietoja ei ollut käytettävissä päätöksiä tehtäessä. Tästä toimintatavasta johtuen Talvivaara, loimijoki, jätevesiasetus yms. on osoitautunut, ettei tällä tavalla voi ympäristöasioita hoitaa. Tuulimyllyt on yksi asia, joita ei pitäisi pystyttää Suomalaiseen loivapiirteiseen maisemaa, koska ne aiheuttavat paljon melua, tapaa lintuja, häiritsee tietoliikennettä, ne vie loput terapeuttiset hiljaisuuden paikat luonnossa liikkujilta ja ne ovat todella rumia maisemamerkejä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laukaan.ruuhkatukka kirjoitti:

Ketä vihreää äänestän keskisuomessa? Täällä ei ole niin valovoimaista ja pätevää ehdokasta kuten hesassa tai uudellamaalla enkä tunne täältä vielä juuri ketään.
Tyylilaji on tässä. Onko ehdotuksia.

http://kuvapilvi.fi/k/yJTR.png

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu