Onko hyviä ehdotuksia?
Ketäköhän sitä äänestäsi?
klvxjvhuiysifys9a890
38<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Itse äänestän Perussuomalaista ehdokasta. Tässä lista alueemme ehdokkaista. Toivottavasti saadaan täältä ainakin 3 persua eduskuntaan. Nyt kaikki, muistakaa äänestää.
https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/kaakkois-suomi
Jos haluatte äänestää varman päälle sellaista, joka pääsee läpi, äänestäkää Jari Lindströmiä, nro 112, Juho Eerolaa, nro 106 tai Jani Mäkelää, nro 114. he ovat varmimmat läpimenijät.
Tänään pääsee äänestämään. Äänestyspaikkoja on paljon. Mm. Prisma, Citymarket, kaupungintalo ym. Mukana tarvitsee olla vain henkkarit, muuta ei tarvita. Kotiin tullutta lappua ei tarvita. Äänestäminen käy hyvin vaikka kauppareissulla.
Äänestin Pekka Korpivaaraa ennakkoon. Hän tulee olemaan kaakosta perussuomalaisten ääniharava. Lindströmin toimiin eduskunnassa ollaan täällä Kuusaalla todella pettyneitä. Se tulee näkymään äänissä.
Älä korpvaar viitti ihtiäs kehhuu ku ei kukkaa muukaan.
Perussuomalaisten vaaliteemoja ; Tukityöllistäminen on työttömän hyväksikäyttöä!
Tällä lauseella ääni menee heille.
Äänestäkää kaikki perussuomalaisia! HOLTITON MAAHANMUUTTO ja maailman sossuna oleminen pitää lopettaa. Ja miljardin kehitysavun maksaminen afrikan diktaattoreille pitää lopettaa!! Suomalaisten asiat ekana kuntoon! Sosiaaliturvien varassa elävät mamut takaisin kotimaahansa!!!!!
Poika puhuu asiaa. Täysin samoilla linjoilla ollaan. Suomi ei ole mikään ilmaisen rahan maa!
Varmistukaa ensin, että ehdokas on suorittanut asepalveluksen, moni asepalveluksesta vapautettu on ehdolla ja jättäneet kertomatta miksi on vapautettu. Eivät ole ylipainoisia eli lienee joku pitkäaikaissairaus tai sitten mielenterveysongelmia.
Voisiko reserviläinen määrittää mielenterveysongelman? Onko itselläsi aina kaikki ok? Ketään ei voi pakottaa vuodeksi minnekkään metsään juoksemaan, jos ei halua mennä ja siinä ei ole mitään pahaa.
Voisiko joku vastata pikaisesti, miksi Turunen on vapautettu varusmiespalveluksesta?
Mitäs ihmettelemistä siinä on kun Jouni Backmania äänestää, Niin meillä nytkin tehdään, populisteja voivat sitten äänestää sellaiset joille tyhjän mölöttäminen kelpaa.
sellainen lapanen. Mistähän sille hiirelle saataisiin vähän testosteronia että kykenisi viimein opiskelemaan jonkin oikean työn tai ammatin itselleen. Ylioppilas ei ole vielä mikään ammatti niinkuin Larvannon aikaan.
Äänestetään kokkarit ulos hallitukseta. Ja äänestetään kans. RIKOKSEEN SYYLLISTYNEEN ULKOMAALAISEN KARKOITTAMINEN käydään allekirjoittamassa. Löytää noilla sanoilla. Ehdokas on, vaan ei kokoomuslainen.
118 Kaj Turunen esimerkiksi ite ainakin äänestän .
Turunen on vapautettu asepalveluksesta aikoinaan, kertonee siitä ettei ole ihan täysin terve. Kaveeraa myös liikaa demarien Kärnän kanssa. Ei kuulu Soinin luottohenkilöihin kun ei annettu syrjäyttää Ruohonen-Lerneriä ryhmäpj:n paikalta.
Entä Kokoomus, Häkkänen, Hultin ja Forss vaikuttavat fiksuilta.
Onko Häkkänen ollut ikinä työelämässä tai tehnyt muuta kuin politiikkaa? Mitä sekin tietää elämästä? Ihan on toinen stubbi. Äänestää vaan ketkä haluavat toisen stubbin eduskuntaan, mutta eiköhän yksikin jo riitä.
Kokoomuksen ansiot näkee nykyhallituksesta. Vieläkö joku ylipäätään kokoomusta äänestää??????
Viime viikolla luimme tarkkaan erään vaalimainoslehtisen. Ihmettelemme, kun lehtisessä K. Turunen korostaa kovasti amk-opintojaan, vaikka ei hänellä mitään amk-tutkintoa ole. Korkeintaan avoimen puolen lyhytkursseja, ne eivät välttämättä ole edes tutkinto-opintoja. Samassa esitteessä yrittäjä-taustasta ei ollut sanaakaan. Mitä hävettävää yrittäjyydessä on?
mennä ihan putkeen. Muuten mukava mies Kaitsu toki on.
Savonlinnalaisten demarien kannattaisi keskittää äänet Jouni Backmanille, numero 78, muuten demarien paikka menee Etelä-Karjalaan.
Kristillisten kannattaisi keskittää Teuvo V. Riikoselle, numero 48. Hän on kristillisten vahvin nimi.
Vihreiden Heli Järvinen on nainen paikallaan, ja hänen numero on 136. Pieni mahdollisuus mennä läpi, jos yrittäjänaiset muistavat Helin.
Niin ja keskustalaisille hyvä ehdokas on Hanna Kosonen, numero 3, hänkin järkinainen.
Perussuomalaisia ja kokoomusta en äänestäisi ollenkaan, heidän vaaliohjelmansa kumisevat vain tyhjiä lupauksia.
Perussuomalaista ehdokasta kannattaa äänestää jos
et hyväksy tukipakettipolitiikkaa
et hyväksy elintasopakolaispolitiikkaa
et hyväksy nykyistä kehitysapua
et hyväksy pakkoruotsia
et hyväksy ulkomaalaisten ilmaista opiskeluoikeutta
et hyväksy "sukupuolineutraalia avioliittolakia"
et hyväksy armeijan, poliisin ja rajavartiolaitoksen supistuksia
et hyväksy kerjäläisten ja paperittomien hyysäämistä verovaroilla.
et hyväksy valtion jatkuvaa velkaantumista
Mieti näitä asioita ja käy antamassa äänesi Perussuomalaiselle ehdokkaalle. Tehdään superjytky ja aletaan rakentaa suomea uudelleen paremmaksi maaksi.
Tuo just´ on sitä perussuomalaista populismia. Politiikka on yhteistyötä, ja tuihin ei kavereita löydy.
NAISET, löydätte varmasti parempia ehdokkaita kuin mitä PS:llä listalla on!
Perussuomalaisten vaaliohjelmassa on järkeä ja niitä voi konkreettisesti toetuttaa, lue vaikka Pekka Korpivaaran asiat
http://www.pekkakorpivaara.fi/2015/04/tieda-mita-aanestat.html
Sotkenu tienpientareet julisteillaan, ihan turha äijä. Kouvolan asiat ei kiinnosta täällä eikä näyttäny muuta sisältöä hänellä olevankaan.
Helluntalainen ehdokas, miten lie tulee toimeen ateisti Jarpan kanssa.
Persuja ei missään tapauksessa kannata äänestää. Soini luikkii taas pensaaseen pakoon, kun hallitusta tehdään. Ja onhan tietysti paljon pienempi ryhmäkin kuin ennen. Backman on hyvä valinta. Mies paikallaan.
Jokainen, joka äänestää jotain muuta puoluetta kuin Perussuomalaisia, sallii Suomen tuhoamisen jatkuvan. Se ei ole meidän kenenkään etu. Itse kyllä uskon vakaasti, että Perussuomalaiset saava paljon ääniä ja uusivat Jytkyn ja pääsevät suurimmaksi hallituspuolueeksi. Silloin heillä on valta muuttaa politiikka ja rakentaa suomi uudelleen.
Olen huomannut, että ihmiset ovat tiedostaneet suomen tilanteen ja menevät äänestämään. Vilkas ennakkoäänestäminen tietää hyvää äänimäärää nimenomaan Perussuomalaisille. Nyt ihan jokainen äänestämään, muutetaan yhdessä suomen suunta parempaan.
Kari tykkyläinen,oinos pena ja hakkaraisen tepi siinä on miehet!mutta voiko suomalainen edes äänestää ketä haluaa?siinä sitä demokratiaa sitten.
Vasemmisto ja vihreät haluavat perustulon.
koska silloin ei tarvitse tehdä mitään. Tämähän on aina ollut laiskojen lurkkien tavoite. Siin ei ääniä kummallekaan paskapuolueelle. Heli Järvinen sinänsä ihmisenä ok.
Mutta vihreiden toimilla suomessa kaikki on koht työttöminä. Työpaikat menee maihin jossa saastuttaa vielä paljon enemmän.
Mikä tekee Backmannin äänestämisen hyväksi valinnaksi? Mitä on tehnyt Itä-Suomen hyväksi? Yllättävää oli tänään kuitenkin nähdä lehdessä hymyilevä kuva, tästä mörrikkä ylioppilaasta, siinäkö olisi syy äänestää?Kyllä hymy taas vaalien jälkeen hyytyy!
Kannattaa vilkaista pari päivää sitten ilmestynyt Itukka siellä oli listassa aika monta asiaa jotka Backmanin myötävaikutuksella on hoidettu. Turha täällä on tietämättömyyttään huudella. Backmanille menee miun ääni.
Backmanin äänestämisessä niinkuin kenenkään mukaan äänestämisessä ei ole mitään järkeä jos meistä jokainen ajattelee vain sitä millainen persoona joku ehdokas on ja miten kouluttautunut, miten on aikaisemmin näissä hommissa pärjännyt jne... Mutta jos halutaan Savonlinnasta joku ehdokas läpi, niin sitten siinä saattaa ollakin järkeä. Sekin on mielestäni aika pointti, että joku täältäkin pääsisi läpi. Olisihan sekin parempi kuin, että läpimenijät ovat muista isoista Kaakkois-Suomen kaunpingeista.
kyllä sillä Savonlinnan kannalta ei ole mitään ero, onko läpimenijät Kouvolasta vaiko Backman Savonlinnasta
Savonlinna on saanut pelkästään liikenneinfraan rahaa muutaman viime vuoden aikana pitkälle toistasataa miljoonaa. No seuraavaksi sanotaan ettei ne olleet Backmanin ansiota, niin kuin ei yksin hänen ollutkaan, mutta jos jotain ei tule heti niin se on kyllä Backmanin vika. Haha! Äänestän sitä 78:a ihan piruillessani.
ja sinnehän sekin ääni meni hurkan per-----een
HYVIÄ NIMIÄ SAVONLINNASTA - ANTAKAA ÄÄNI PAIKALLISILLE
Jouni Backmanille, numero 78
Teuvo V. Riikoselle, numero 48
Heli Järvinen, numero 136
Hanna Kosonen, numero 3.
Älkää ihmeessä äänestäkö noita.Suomen tuhoaminen jatkuu jos annatte noille numeroille äänenne. Numerot 105-121 on Perussuomalaisten ehdokkaiden numerot. Valitkaa tuosta mieleisenne ja MENKÄÄ ÄÄNESTÄMÄÄN!! Tehdään yhdessä Superjytky!
https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/kaakkois-suomi