Sosiaalitieteet 2015 KUOPIO!!

mmarttailona

Materiaali saapunut kyseiseen kokeeseen ja olisi mukava tietää millainen pääsykoe on siis kyseessä?:) onko hyvin vaativa koe?
Kertokaa omia kokemuksianne!:) Kiitoss!!

10

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwecvfs

      Erilaiset luettelot kannattaa yleensä opetella. Ei se nyt mikään ylivoimainen ollut.

    • copacabanaaaaaaaaaaaa

      oliko kysymykset essee muotoisia?:s

    • qwecvfs

      Suurin osa oli joo.Muutama lyhyt käsitteen määrittely ja sen sellainen.

    • Omso

      Miten meni koe muilla?
      Itse sain vastattua 7 omasta mielestäni ihan ok, yksi jäi vastaamatta melkein kokonaan. Aika paljon lähti ekan tunnin jälkeen pois, eli oiskohan minkälaiset todennäköisyydet päästä sisään.

      • Nerkkinen

        Riippuu minne hait. Tampereelle tai Helsinkiin lienee valitettavasti turha haaveillakaan jos on jäänyt yksikin kohta lähes vastaamatta :(


      • jännittäjä

        Itsekkin olen miettinyt, että miten muilla on mennyt :D Itselläni meni luultavasti ihan hyvin, kaikkiin sain vastattua mielestäni oikein. Aikaa oli kylläkin vaan niin hirveän vähän, että en kerennyt suunnitella kirjotuksiani ollenkaan. Ekan tunnin jälkeen kylläkin lähti paljon porukkaa pois, joten toivotaan että päästäis sisälle! :)


      • Omso
        jännittäjä kirjoitti:

        Itsekkin olen miettinyt, että miten muilla on mennyt :D Itselläni meni luultavasti ihan hyvin, kaikkiin sain vastattua mielestäni oikein. Aikaa oli kylläkin vaan niin hirveän vähän, että en kerennyt suunnitella kirjotuksiani ollenkaan. Ekan tunnin jälkeen kylläkin lähti paljon porukkaa pois, joten toivotaan että päästäis sisälle! :)

        Niimpä! Odottaminen on tuskaa. :) Tsempit vaan molemmille että pääsis. :) Olis mukava tietää mahdollisimman nopeasti että voi alkaa asuntoa hankkimaan


    • jännittäjä

      Sain juuri tietää, että pääsin sisään! :) En voi edes uskoa todeksi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      162
      7226
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4158
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      49
      3611
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      147
      3200
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2946
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      48
      2444
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2336
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      273
      2039
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      1995
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1896
    Aihe