Minun on pakko kysyä onko teidän mielestä oikein että mies kieltäytyy aina seksistä? Onko se henkistä väkivaltaa?
Olemme kumpikin nuoria, luulin että tämä olisi sitä parasta aikaa seksielämän kannalta.
Vuosien kuluessa mies on vienyt minun halut omalla haluttomuudella.
Hän kuitenkin tyydyttää itseään säännöllisesti, voiko silloin edes käyttää termiä "haluttomuus"?
Ei koskaan ole suostunut puhumaan asiasta tai on kovin vaitonainen. Silloin kun seksiä on se keskittyy omaan nautintoon ja tunnen olevani tyydytyksen väline joskus taas harvoin mies myös huomioi minun tarpeet ja seksi on mahtavaa. Mutta ongelmani on siis että mies tukahduttaa minun seksuaaliset perustarpeet ja tunnen olevani loukussa. Hän tuntuu pärjäävän hyvin vaikka seksiä on harvoin. Suhteen alussa hän kertoi olevansa aktiivinen ja olikin, nyt kuitenkin intohimon vaaliminen on jäänyt minun harteille, enkä enään ole aikoihin edes jaksanut yrittää, taisin masentua jatkuvista pakeista ja haluni häipyi. Jos tämä oli miehen tavoite niin onnistui siinä loistavasti, hänellä kuitenkin on rakas pornonsa joka ilmeisesti paikkaa oikean ihmisen.
Ovatko halut lopulta kohdanneet uudelleen jos kumpikin on tehneet töitä sen eteen?
kokemuksia..
Onneton_
1
109
Vastaukset
- gshsfghsfghf
Aina halut eivät kohtaa. On ajoitus ongelmia, stressiä, yms. Pornon katselu voi aiheuttaa omat ongelmansa ja vääristää seksuaalisuutta. Olet nuori ja sinulla on aikaa etsiä parempi mies elämääsi - onnea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199