Tuon kun lukee joutuu väkisin hilpeään tilaan.
Varsinkin kun on seurannut tätä Ravin Pekan aikaansaanoksia.
Ravi selkeästi pitää äänestäjiään pilkkana.
Eipä turhempaa öykkäriä ennen olekkaan ollut eduskunnassa.
Oikea vetelys yli äyräiden.
Varsinkin kun on seurannut tätä Ravin Pekan aikaansaanoksia.
Ravi selkeästi pitää äänestäjiään pilkkana.
Eipä turhempaa öykkäriä ennen olekkaan ollut eduskunnassa.
Oikea vetelys yli äyräiden.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kohta se loppuu, ja onkin jo korkea aika päästää Pekka elakkeelle. Miksi rasittaa vanhaa miestä liialla työn teolla toisten hyväksi?
Eikös työ auta pysymään virkeänä. Siis ruumiillinen työ.
Onko se jotain saanut aikaiseksi.
Kovin on ollut hiljainen jötkäle , vähän ääntä ja vielä vähemmän tekoja.
Joten teoistaan Ravi tunnetaan .HAH HAA mikä pelle.
raksaukkokin joutaa rollaattoria työntelemään
Jospa ihan porukan voimalla piästetään kaikki entiset pyrkyrit eläkkeille. Hyö ovat kyntesä näyttäneet, hyö suavat männä...... poikkeen.
Niin ja liian kauan. Vähemmän aikaa myyräntyötä olisi riittänyt. Nyt ollaankin pahassa pulassa äänestäjien tyhmyyden takia.
aika erikoista tosiaan, että ne samat typerykset, jotka ovat ajaneet Suomen suohon, äänestettään sinne taas uudestaan.
Ei voi ymmärtää tätä.
Osaakokohan tämä herra Pekka Ravi edes hävetä tuota lehtimainostaan.
Sehän on selkeästi harhaanjohtava.
Ettäkö työstään mies tunnetaan voi hyvät hyssykät.
Paremminkin tekemättömästä työstä.
Mitä tämä jötkäle on tehnyt kansalaisten hyväksi, ei mitään,häpeä häpeä.
EI ole tehnyt mitään Pohjois-Karjalan parhaaksi. Hävetköön ja painukoon sinne Espoon rikkaiden paratiisiin hänkin !
Eipäs pilkata Pekkaa. Joka kerta kun Pekka tarttui tomerasti nuijaan niin siinä oli kaksipäinen nuija samassa varressa.
Kummassa päässä on liero kun Pekka onkii?
Keput ne vasta häpäs ittesä, kun niitä lehreitävittujaan jakivat Joensuun torilta, kun radiossa toitottivat koko suomelle.
Näinköhän tämä uusmainontamuoto puree hyväksyttäväksi, tuskinpa?
Hannu Hoskonen N:o 87. Paras kaikista.
Ei tuo yks ääni kaus kanna :)
P. Ravilta on varapuhemieheksi jättäytyminen vienyt kaikki mahikset saada ääniä omalta alueeltaan. Jokainenhan tuon tajuaa, että hakeutuminen "varanuijan" paikalle toimii hyvin piiloutumispaikkana vastuunkannosta. Kenen etua se siis ajaa?
Eikä siellä muissakaan isokenkäisten herra-kabineteissa, joihin varapuhemiehen ominaisuudessa saa edustaa, ajeta ainakaan Pohjois-Karjalaisten etuja.
Todellisuudessa Pohjois-Karjalasta voi päästä kunnolla vallankahvaan esim. ministeriksi on mahdollista vain Vehviläisellä, Ravilla ja Riitta Myllerillä. Ensikertalaiset siellä vaan pyörittelevät peukaloitaan.
Onko todellista, että pohjois-karjalaiset äänestäjät ovat niin sinisilmäisen tyhmiä, että kerta toisensa jälkeen antavat valtuudet ed. mainituille äänestäjiensa eteen-mitäänsaamattoneille tyrkyille????
Varmaan savolaiset kirjoittelevat, että tyhmimmät äänestäisivät uusia ehdokkaita, joilla ei ole mitään mahdollista päästä ja äänet menevät savolaisen hyväksi. Nyt pitää varmistaa meille vähintään entinen määrä edustajia.
Eiköhän ne savolaisetkin saisi enemmän aikaan pohjois-karjalan hyväksi kuin nämä nykyiset Pohjois-Karjalan "kansanedustajat"
Inhottavia kepulettuja!
Mitä on väittänyt tehneensä äänestäjien hyväksi?
Kyllä koko kokoomusporukka tunnetaan teoistaan, kahden kokoomusjohtoisen hallituksen aikana Suomeen on tullut 500 000 työtöntä. Pelkästään viimevuonna Suomessa lopetti 7500 yritystä ja Viroon muutti 1200 yritystä. Virossa on jo 8000 Suomalaisyritystä. Pelkästään näiden karujen lukujen ansiosta monissa maissa pääministeri olisi hirtetty ja kansa ottanut vallan omiin käsiin. Kokoomus on tuhonnut tämän maan teollisuuden.
Sanonta "Teoistaan mies tunnetaan" on vanha sanonta ja viittaa sänkyhommiin. Kukas tietää, kuinka Pekka niissä pärjää? Naiset taitaa tietää?
Onhan se Ravi pudonnut sieltä eduskunnasta ennenkin. Että harjoiteltu on.
Joutaa pudota nytkin, on jo aivan liian kaun siellä turhaa nyhjännyt!