Ostin juuri Sennheiser-merkkiset Momentum In-Ear-kuulokkeet, ja minulla kesti jonkin aikaa keksiä miten saisin ne pysymään korvissani edes hetken. Kun viimein sain ne pysymään, huomasin että bassoa ei kuulunut lainkaan ja ääni kuulosti jotenkin "kimeältä". Laitoin sormet kuulokkeiden päälle ja painoin vähän, jolloin basso kuului hyvin ja ääni kuulosti erittäin hyvältä. Äänenlaatu huonontui heti kuin poistin sormeni kuulokkeiden päältä. Miten saisin musiikin kuulostamaan oikealta?
Miten käytän in-ear kuulokkeita?
2
205
Vastaukset
- Viidensentinlevysoitin
*Muokkaus edelliseen* Vaihdoin korvanapit isompiin, ja äänenlaatuongelma katosi. Nyt ongelmana on vain kuulokkeiden luisuminen ulos korvistani jonkin ajan kuluttua.
- M0rs0
Eli ongelmana on istuvuus ja paikallaan pysyminen. Ovatko nuo isommat kärjet suurimmat mitä kuulokkeissa tuli mukana ja silti liian pienet, kun eivät pysy paikallaan?
Erikseen ostettavia vaihtokärkiä voisi kokeilla. Itsellänni ei ole kokemusta Momentumeista, joten en osaa sanoa mitkä noihin sopisivat parhaiten, mutta esim.Ebaysta löytyy paljon eri vaihtoehtoja ja alan foorumeiden ketjuista voisi löytyä tietoa minkälaiset kärjet noihin kuulokkeisiin käyvät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3453835Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763201- 712180
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401630Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961525Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1781337- 1051243
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751232Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121147K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085